Ankara Muhalifi

Ankara Muhalifi


TBMM de neler oluyor

TBMM de neler oluyor

CHP eski Milletvekili Abdüllatif Şener'in oğlunun TBMM'de özel kalem müdürlüğü görevine getirilmesi haberlerinin ardından benzer iddialar Ankara kulislerinde konuşulmaya başlandı.

İddialara göre TBMM Başkanlığı son dört günde 82 atama gerçekleştirdi. Bu atamaların 9'u polis 30'u ise hiç kadrosu olmayan ortaokul ve lise mezunu kişiler.

Atamalarda güvenlik soruşturmalarının görülmemiş bir hızla tamamlandığı, hatta aynı gün içinde soruşturmaların sonuçlarının alınıp atamaların yapıldığı iddia ediliyor.

İddialar arasında Meclis aşçısı ve kuaförünün dahi özel kalem müdür yardımcısı kadrosuna getirildiği, MHP Milletvekili Erkan Akçay'ın danışmanının açıktan şef yapıldığı gibi bir çok iddia var.

BBP ye yakın bir çok isminde bu süreçte kadroya alındığı söyleniyor.

Aslına bakarsanız bu ve benzeri birçok iddia konuşuluyor ama kimse de yok canım olmaz öyle şey demiyor Ankara'da hatta daha fazlasının olduğunu düşünenlerin sayısı da hiç az değil.

Bu iddialar işin sadece meclis tarafindakiler ama Ankara'da bütün kamu kurumlarında bu tarz faaliyetlerin olduğu konuşuluyor. Bu durumun hem Seçim sonuçlarından sonra yaşanabilecek bir kayıp sonucu yapılamayacak atamaların yapılması olarak, hem de insanların oy verme eğilimlerini değiştirmek için kullanıldığı da konuşulanlar arasında.

telif

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar