Yael Telvi

Yael Telvi


Öğretmenlerimiz

Öğretmenlerimiz

Öğretmenler günü deyince aklımıza ilk olarak okuldaki öğretmenlerimiz gelir.

İyi ki hepsi varlar; iyi ki bize birçok şey öğretmişler..

Bir de mesleği öğretmenlik olmayan yaşamımıza yoldaş olan, yoldaki öğretmenler var..

Kimi zaman insan, kimi zaman hayvan, kimi zaman doğa, kimi zaman somut ve çoğu zaman da soyut olarak karşılaştığımız yoldaki öğretmenlerimiz.

Yaşamımızın en başından itibaren bize eşlik eden,

Yolumuzun sonradan kesiştiği,

Belirli bir zaman için var olan, öğreten ve giden..

Sonradan yolumuza giren, öğrenmeye devam ettiğimiz, kalan, yoldaki öğretmenlerimiz.

Bir olguyu, duyguyu, konuyu, sistemi öğrenmemiz için kısa süreliğine var olan, bazen de çok uzun süre bize eşlik eden, aynı yolu yürüdüğümüz yolumuzdaki öğretmenlerimiz..

Deneyimlerimiz..

En önemli öğretmenlerimizdendir deneyimlerimiz.

Yolumuzu şekillendiren, bizi olduğumuz kişiye yakınlaştıran, bir sonraki günümüze eklendikçe, bizi daha çok biz yapan deneyimlerimiz.

Ruhumuzu geliştiren, yeniliklerle tanıştıran, eskilere bir başka yerden baktıran, tekrarlayan, ilk defa olan, değişime açılmamızı sağlayan, istediğimizi bulduran ve istemediğimizi ayrıştırmamızı sağlayan öğretmenlerimiz.

Keşiflerimiz.

Keşfettiklerimiz.

Duygularımız..

Tanıdık olan, daha önce karşılaştığımız veya yeni tanıştıklarımız.

Onlarla ne yapacağımızı bilemediğimiz, yaşanması ve içerisinden geçmesi zorlayıcı olabilen, baş etmeyi bilmediğimiz, sonra biraz zamanla, biraz yaşayarak onları daha iyi tanıyarak, onlarla barışarak, baş etmeyi öğrendiklerimiz.

Aynı yoldan tekrar geçtiğimizde, benzeriyle karşılaştığımızda tanısak dahi afalladığımız, sendelediğimiz, bazen birlikte düştüğümüz, sonra güç bulduğumuzda birlikte tekrar kalktığımız, yürümeye devam ettiğimiz, bizi yaşama bağlayan duygularımız, kalbimizden geçenler..

Yaşam döngüsünde çeşitli formlarda kendini gösteren, her an, her yaşta, her yerde, bir an veya bir ömür bize eşlik edebilen daha çok çeşitli öğretmenlerimiz vardır..

Sevgimizi kattığımız, sevgiyle aldığımız öğretilerimizin çoğaldığı, çoğaldıkça paylaşabildiğimiz, öğrenmeye ve öğretmeye devam ettiğimiz günlere,

Sevgim ile.
 

telif


Yael Telvi Kimdir?

Yael Telvi kimdir? Yael Telvi, 18 Ağustos 1988’de İstanbul’da doğdu. Koç Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra ticaret yapmaya başladı. Yaratıcı yazarlık ve psikoloji ile ilgili çeşitli eğitimlere katıldı. Psikoloji okumak her zaman hayali olduğundan tekrar üniversite okumaya karar verdi; şu anda Amerika’da Arizona State University’de Psikoloji okuyor. Eş zamanlı olarak, Dr. Brown’s bebek ürünleri markasının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Muhalif’te iç yolculuğumuza dair yazılar yazıyor.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar