İsak Nino Debehar

İsak Nino Debehar


Kadınlarımız

Kadınlarımız

Sevgili Okurlarım

 Biz erkekler tüm yaşamımız boyunca kadınlara ihtiyaç duyarız. İlkönce bizi bir kadın dünyaya getirir ve aynı kadın hayatı boyunca hangi yaşta olursak olalım bize bakar. Kızkardeşlerimiz olur ise onlar da önce kardeş gibi daha sonra annemiz vefat edince annemiz gibi bizimle ilgilenirler. Büyüdükçe kız arkadaşlarımız bilahare nişanlımız ve nihayet eşimiz bize hayatları boyunca bakarlar. Bu arada kızımız olursa önce çocuğumuz olurlar bilahare bakıcımız olurlar.

Biz erkekler ise tarih boyunca yaptığımız kanunlarla, cemiyet ve din kuralları ile onları baskı altında tutmak için her yolu denedik. Ta ki aydınlanma çağı başlayınca kadınlar da aydınlanıp eşit insan olarak muamele istediler ve birçok ülkede temin ettiler. Bizde de büyük Atatürk onlara inandı ve yollarını açtı.

Kadınlarımız yalnız ülkemizde değil tüm dünyada kendilerimi ispat ettiler ve çok başarılı oldular.

Voleybol kadın takımımız herkesin bildiği gibi Milletler şampiyonu , Avrupa şampiyonu ve Olimpiyat elemelerinde yenilgisiz katılma hakkı elde ettiler. Tüm basınımız bunları yazarken kadınların diğer başarıları basınımızda pek yer bulmadı.

Mesela Kadın Briç Milli takımımız dünya ikincisi oldu. Briç gibi dünyada ileri ülkeleri hakimiyetinde görülen bir oyunu bizim kadınlarımız nerede ise hepsini geçerek ikinci oldular. Bu çok büyük bir başarıdır çünkü kadınlarımızın üstün zeka seviyesini ifade eder.

Bu arada genç bir yüzücü kızımız Manş boğazını geçerek tüm dünyada kutlandı.

Onun da resmini kutlamanız için bu yazının ekine koyuyorum. Aysu Türkoğlu’nu hatırlayın.

Nihayet size bir bilim kadınını tanıtacağım. Kendisi ALS hastalığına bir tedavi geliştirerek bu sene dünyada en iyi buluş yapan on akademisyenden biri oldu. Dr Hande Özdinler'i gururla takdim ederim.

Sevgili Okurlarım

Kadınlarımız en az erkekler kadar hatta imkan verildiğinde birçok konuda daha başarılı oluyorlar.

Bunu hatırlayalım ve her zaman onları destekleyelim.

Sevgi ve saygılarımla

telif

Makale Yorumları

  • Gina Telvi05-10-2023 08:57

    Tesekkurler..

  • Çeli Debehar05-10-2023 01:07

    Evettt. Katılıyorum. Ve eşim olmasından GURUR...duyuyorum.Çeli

  • Neviye05-10-2023 00:27

    harikasın sevgili kardeşim ❤️

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar