Leyla Emeç Tavşanoğlu

Leyla Emeç Tavşanoğlu


Hamas’ın İsrail’e Türkiye kumandalı saldırı girişimi

Hamas’ın İsrail’e Türkiye kumandalı saldırı girişimi

Şahsımın iktidarının siyasal İslamcılar ve radikal İslamcı örgütlere sevdası bitmek bilmiyor. Uygar dünyanın “terorist” olarak ilan ettiği, örneğin Hamas gibi bir örgüt hala Türkiye’de yuvalanabiliyor; korunup kollanıyor.

Geçen gün The Times of Israel’de yayımlanan bir haberi okurken dehşetten tüylerim diken diken oldu. Haberin başlığı şöyle:”Şin Bet Türkiye’den Yönetilen Bir Hamas İntihar Saldırısını Son Anda Engelledi.”

Haberi birlikte okuyalım:

“İsrail İç İstihbarat Örgütü Şin Bet, Türkiye’de üslenmiş Hamas terör örgütünün İsrail’i hedef alan bir intihar saldırısını son anda önledi. Örgütün açıklamasına göre Batı Şerialı Anas Şurman isimli bir Filistinli 15 Mart günü, İsrail’e bombalı saldırı hazırlığıyla bağlantılı olduğu gerekçesiyle Nablus’ta yakalandı.

“Şin Bet’in açıklamasına göre Şurman ifadesinde Aralık 2023’te Türkiye’de yaşayan Hamas aparatlarından Batı Şerialı İmad Abid tarafından intihar saldırısını düzenlemekle görevlendirildiğini söyledi. Şurman’a göre saldırı İsrail’in merkezinde bir bölgeye düzenlenecekti.

“On iki kilo ağırlığındaki parça tesirli bombanın ele geçirildiğine işaret eden  Şin Bet, soruşturmanın Hamas’ın Türkiye’de kök saldığını ve İsrail’deki terör saldırılarının yönlendirilmesindeki rolünü ortaya koyduğunu belirtti.

“Komploya katılan ve örgütün Nablus kolundan olan diğer Hamas üyeleri de göz altına alındılar. Bunların Türkiye’deki üst düzey Hamas ajanlarından Hudeyfa Salayma’dan talimat alarak bomba üretilmesinde ve Şurman için saklanmasında rol aldıkları bildirildi.

“Şin Bet’in açıklamasında ayrıca, soruşturmanın Hamas’ın komuta merkezinin Türkiye’de ne kadar derinlere kök saldığını, İsrail’deki terör saldırılarını yönetmedeki ve militanların Ramazan ayı boyunca Batı Şeria’da şiddet ve kaos yaratmak için giriştiği çabalardaki rolünü ortaya çıkardığı vurgusu yapıldı.”

Sınırları eleğe dönmüş ülkemizin başına yeni bir bela nasıl açılır, işte size örneği. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya gün geçmiyor ki uyuşturucu mafyalarına, yeraltı dünyasının örgütlerine başarılı operasyonlar yaptıklarını açıklıyor. Bu arada da yemek üstü sos olsun diye Fethullah Örgütü’yle bağlantılı oldukları suçlamasıyla yaşlı, genç, çocuk demeden insanları içeri tıkıyor. Ama her ne hikmetse, iş ülkede cirit atan  Hamas ve benzeri radikal şeriatçı terör örgütlerine gelince ses soluk çıkmıyor.
Suriye iç savaşı patlak verir vermez, ne idüğü belli olmayan, ipten kazıktan kopmuşlar tarafından kurdurulan Özgür Suriye Ordusu’nu (ÖSO) kullanarak Suriye rejimini devirmeye kalkışmak, iki hafta içinde Şam’daki Emevi Camii’nde Cuma namazı kılma cin fikri kime ya da kimlere aitti? Kendilerine muhalefet eden herkesi bir şekilde terorist, hatta bölücüsever ilan etmekte hiç bir sakınca görmeyen Şahsım iktidarı acaba Hamas ve benzeri terör örgütlerinin ne zamana kadar Türkiye’de himaye görüp kollanmalarına göz yumacak?

Mesela 2022 Kasım ayında İstiklal Caddesi’nde meydana gelen patlamalar ya da Ekim 2023’te Ankara’daki Emniyet Genel müdürlüğü önünde yaşanan bombalı ve silahlı saldırı, yetmedi, Büyükdere’deki Katolik Kilisesi’ni hedef alan terör olayı benzeri olayların yakın gelecekte yaşanmasına çanak mı tutmak isteniyor?  Terör olayları tezgahlayarak  OHAL ilan etmenin önünü açmak dibe kadar batmış bir düzeni kurtarmaya yetmiyor. Üzgünüm, acı ama gerçek.

telif

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar