Özgür Kalem

Özgür Kalem


Patronum ortağını kravat ile boğdu

Patronum ortağını kravat ile boğdu

Yıl 2013! 

Yer, Artı 1 TV.

Televizyon kanalının patronu Altan Ertürk, 3,5 aydır maaşları ödemiyor.  

Uğur Dündar birkaç çalışma arkadaşı ile (bir daha hiç dönmemek üzere) izne ayrılmış.

Üst düzey yöneticiler, H.Ş. ve T.M. kanalın genel yayın yönetmeliği için adı geçen C.D’yi bu durumdan vaz geçirmek üzere görüşmeye gider.

Ancak Gazeteci C. D., altı aylık maaşını peşin almıştır. Ve “Artı 1 TV’de bu şartlar altında çalışmaya gelme” telkinlerine kapıları kapatmıştır.

Sedat Peker’in, Demirören ile ilgili iddialarında, konunun MİT tarafından da bilindiğini okuyunca, o günlerde yaşananları anımsadım.

SEDAT PEKER NE DEMİŞTİ?

Twitter'daki Deli Çavuş hesabından paylaşımlar yapan Sedat Peker, Yıldırım Demirören'in Türkiye'ye getirdiği gazlar için gümrüklerde kalem oynatarak Türkiye'yi milyarlarca zarara soktuğunu iddia etmişti. Peker, Demirören’lerin servetini, Rum asıllı bir işadamını öldürüp, malına çökerek yaptığını öne sürmüştü. 

Yine Peker, Demirören'le ilgili asıl paylaşımlarını Salı günü yapacağını açıkladı.

Önceki gün bir video ile açıklama yapan Peker, Erdoğan Demirören'in Milangaz'a ve Rum asıllı Yorgo Papadopulos'un tüm mallarına çöktüğünü belirterek, 1980'lerde Yahudi cemaatini haraca bağladığını iddia etti. Peker, Demirören'in yurtdışına kaçmak için planlar yaptığını belirtti.

KRAVATLA BOĞDU

Peker’in cinayetle ilgili paylaşımları şöyleydi: “Papadolos’u yurtdışına gitmiş gibi gösterip, adamı önce kravatla boğup, sonra da yakarak öldürmüşler.”

PATRONUM, ORTAĞINI KRAVATI İLE BOĞDU 

2013 yılı Türk medyasının hiçbir senaryoda ihtimal dahiline giremeyecek kadar ezber bozan ve her bir yeni haber ile şaşkınlık çıtasını yükselten yıllar. Belki de böyle bir toz duman arasında, bir gazetecinin cinayete tanıklık etme olayı, kaynadı gitti.

O dönem Artı 1 TV’nin üst düzey yöneticileri H.Ş. yanında T.M.’de olduğu halde anlatıyor, ca“C. D.’ye, bak buradaki personel aylardır maaş alamıyor, bu şartlarda hem senin de çalışman zor olur” diyor. Ancak, C. D., Artı 1’de çalışmaya kararlıdır.  Bunun üzerine, kanalın patronaj yapısının daha derinlere gittiği yönünde bilgiler verilince, C.D., bir dönem patronu olan Demirören ile ilgili baklayı ağzından kaçırır.

“Patronum, ortağını gözlerim önünde kravatı ile boğdu, beni şaşırtabileceğinizi mi düşüyorsunuz!”

telif

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar