Asgari ücret ve emekli aylığına ne kadar zam gelecek? Uzmanı tahmini rakamı söyledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Asgari ücret ve emekli aylığına ne kadar zam gelecek? Uzmanı tahmini rakamı söyledi
Abone ol
2023’ün artık sonlarına gelinirken asgari ücretin yeni yılda ne kadar olacağı yine en çok merak edilenler arasında. SGK Uzmanı Emin Yılmaz, zamlı maaşların ne kadar olacağını hesapladı.

Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon tahminini güncellemesiyle 2024 yılı zamlı asgari maaşlar için hesaplar yeniden yapılmaya başladı. 

SGK Uzmanı Emin Yılmaz milyonlarca asgari ücret çalışanının beklediği asgari ücret maaşı ile SSK ve Bağkur emeklilerinin maaşları için canlı yayında sayı verdi.  

Son verileri değerlendirerek SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşına yönelik hesaplama yapan Yılmaz, CNN Türk’te katıldığı canlı yayında “Bugüne kadar olan, yani dört aylık enflasyon verisiyle şu anki rakamımız, devamında yıllık enflasyon yüzde altmış beş olursa yüzde otuz yedilik bir zamla 10 bin 332 lira, üst tahmin olan yüzde altmış sekiz olursa da yüzde kırklık bir zamla 10 bin 521 liraya ulaşacağını şimdiden söyleyebiliriz” diye konuştu.   

Yılmaz ayrıca asgari ücret tahmini de dile getirdi. Zamlı asgari ücret için 16 bin ila 17 bin bandında bir rakam beklediğini belirten Yılmaz, ”Asgari ücrete kabaca yüzde 40 ila 50 arasında bir zam geleceğini söyleyebiliriz” dedi.  


Yorum Yazın