Emel Seçen

Emel Seçen


Şiir koydum mumlara…

Şiir koydum mumlara…

Bir şiir konsa, mumlara.

Orhan Veli, üşümüş gibi…

Öğretmen dostum, iletti. Bir yandan kendisi küçük çocuklara eğitim verirken, bir yandan Edebiyatın içselliğini yaygınlaştırmak.

“Orhan Veli’nin İlk Aşkı.” Bu kez yeni bir şiiri paylaştı, Küçük İskender’den.

Tarih, edebiyat ve yaşanmışlıklar yansırken öğretmenlerimizin kıymeti. Sevgili dostum, yazar, düşün insanı, Adnan Binyazar ile kayıplarımız ardından konuşurken bana: “Emel, biz masalları BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ diye anlatırız.” dedi. Büyüklerimizin dimağlarından yükselen, aslında yürek seslenişlerinin tezahüründen başka bir şey değildir. Ne derinden etkiledi ve sustum biran.

Hayat, öğretirken bizi demler. Tıpkı bir taze çayın, insanlık için yanması gibi. Böylelikle süzülen içsellik, kelimelerden taşar. Bir bakmışız kelimeler treni gibi çoğalmışız.

Şişli, Atatürk Evi, yine bir 19 Mayıs ve Atamızın, sadık Seymenleri ile beraberiz. Seymenler’den ömrü uzun olsun, Yaşar bey.

Değerler ve kayıplar üzerine, yaşanmışlıkları sonrasında da konuşurken, bana Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı, Dr.Metin Özaslan’ın, iletisini paylaştı.

Seymenbaşı, Halil Efe’nin torunu, Orhan Karaveli’ye başsağlığı mesajı.

Ataköy, Ömer Duruk Camii avlusunda, onun yılmaz bir Atatürk askeri olarak duruşu ve temelinin kaynağı şimdi daha da açığa çıkmakta. Öyle ki hangi durumda olursanız olun, görevinizi devam ettireceksiniz.

İnsanlar, fiziken ayrılabilirler ancak bazıları, eserleri ile ölümsüzleşir ve bizlere yaşarken olduğu gibi, eserleri ile de anlatmaya devam ederler.

Öğretmenlik, ömür boyudur.

Bunu en iyi Başöğretmenimizden biliriz.

Her türlü zorluğa karşı ayakta durabilme ve geleceği daima aydınlığa taşıma inancı.

Büyüklerimize, değerlerimize sonsuz saygıyla.

telif

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar