Yael Telvi

Yael Telvi


Ritim

Ritim

Herkesin kendi ritmi vardır yaşam yolculuğunda…

Kimi zaman yavaşlayan, kimi zaman durağan, kimi zaman ise hızlanan kendimize özgü bir ritim.

Bazılarımız ritmimizi belirlemeye yer bulamayız; bize sunulanla veya sunulamamasından ortaya çıkan koşullarla hızlı hızlı devam ederiz yolculuğumuza. Bazen o yolu sonunda severiz; bazen ise değişimin fırsatını buluncaya kadar kalırız o yolda. Önce hayatın ritminde; sonra ise kendi ritmimizde devam ederiz yolculuğumuza.

Bazılarımız çocukluğumuzdan itibaren gösterilen yolu takip eder; ve yolun devamında etrafımızdaki çoğunlukla birlikte ve benzer bir ritimde hareket ederiz.

Bazılarımız erkenden biliriz ne yapmak istediğimizi; günümüzü nasıl, ne yaparak, kimlerle geçirmek istediğimizi, neye ulaşmak istediğimizi, heyecan duyduklarımızı, bizi iyi hissettireni.. Ritmimizi kendimiz belirler; yolumuza istediğimiz şekilde devam ederiz.

Bazılarımızın karşısına daha erken yaşta çıkar fırsatlar; bazılarımızın ise daha geç. Bazılarımız için yol belirsizlikler içerisindedir.. Yolun ritminde ilerler; ona uyum göstereriz.

Bazırlarımız tutkumuzun peşinden koşar; nereye varacağımızı bilmeden, ama tatlı bir heyecanla tecrübe ederek, öğrenerek, yol üzerinde yavaş yavaş, ritmimizi belirleriz.

Kimi zaman ritmimizi kaçırmış gibi hissederiz.

Kimi zaman ise akıştaki ritme uyumlanır; onunla iyi hissederiz.

Bazılarımız çoğunluktan farklı olan bir zamanda yol değiştirmek isteriz.

Alışılagelmiş olandan çıkmak için fırsat buluruz. Ve bu fırsatı değerlendirmenin cesaretini bulur; yolumuzu değiştiririz..

Bazen ise yol değiştirmek için geç kaldığımızı düşünürüz..

Kapılar kapanmış gibi hissederiz.

Sonra bir anda açık bir aralık kapı ardından bir ışık görür içeri gireriz.

Yeni yolumuza doğru kendi ritmimizde ilerleriz.

Hayatın bize sunduğu her yeni günde, istediğimize doğru yol almak için nefesimiz ve azmimiz oldukça her bir yeni günü bir fırsat haline getirebiliriz.

Yaşam yolculuğumuzda hepimizin kendi ritmi vardır. Kimi zaman yavaşlayan, kimi zaman durağan, kimi zaman hızlanan bir ritim.

Kendi ritmimize kulak verebilmeye,

Yolumuzun ise su gibi akmasına,

Sevgim ile,

Yael

telif


Yael Telvi Kimdir?

Yael Telvi kimdir? Yael Telvi, 18 Ağustos 1988’de İstanbul’da doğdu. Koç Lisesi ve Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra ticaret yapmaya başladı. Yaratıcı yazarlık ve psikoloji ile ilgili çeşitli eğitimlere katıldı. Psikoloji okumak her zaman hayali olduğundan tekrar üniversite okumaya karar verdi; şu anda Amerika’da Arizona State University’de Psikoloji okuyor. Eş zamanlı olarak, Dr. Brown’s bebek ürünleri markasının Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Muhalif’te iç yolculuğumuza dair yazılar yazıyor.

Yorum Yazın

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar