Trump, Elon Musk satın aldıktan sonra twitter'a geri dönecek mi?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Trump, Elon Musk satın aldıktan sonra twitter'a geri dönecek mi?
Abone ol
Donald Trump'ın yaklaşık 90 milyon takipçisi bulunan Twitter hesabı 6 Ocak 2021'de yaşanan Kongre baskınının ardından "baskını teşvik ettiği" gerekçesiyle tamamen kapatılmıştı.

Trump, Fox News ile yaptığı röportajda önümüzdeki günlerde kendi girişimi olan yeni sosyal ağ TRUTH Social'da yoluna devam edeceğini söyledi.

Musk'ın anlaşması resmen duyurulmadan hemen önce Fox News'a konuşan Trump, "Twitter'a gitmiyorum, TRUTH üzerinde kalacağım. Umarım Elon Twitter'ı satın alır çünkü Twitter'da iyileştirmeler yapar ve o iyi bir adamdır ama ben TRUTH'ta kalacağım. Sonuç olarak, hayır, Twitter'a geri dönmeyeceğim" dedi.

Trump, Ocak 2021'deki kongre baskını sonrası Twitter'dan yasaklanmıştı. Paylaştığı mesajları ise çok kez Twitter'ın dezenformasyon yaymaya, şiddeti teşvik etmeye ve COVID-19 salgını sırasında hastalık hakkında yanlış bilgi yaymaya karşı kurallarını ihlal etmişti.

Elon Musk, şirketin mülkiyetini alması durumunda Twitter'ı yasaklamayı tersine çevirmeye zorlayıp zorlamayacağını söylemedi, ancak "İfade özgürlüğünün işleyen bir demokrasi için toplumsal bir zorunluluk olduğuna inanıyorum" dedi.


Yorum Yazın