Biden’ın gafları bitmiyor! Asya'daki müttefikine ”yabancı düşmanı” dedi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Biden’ın gafları bitmiyor! Asya'daki müttefikine ”yabancı düşmanı” dedi
Abone ol
ABD Başkanı Joe Biden, ülkesinin Asya’daki önemli müttefikleri arasında yer alan Japonya için ”yabancı düşmanı” ifadesi kullandı

Biden’ın çarşamba günü kameraların alınmadığı bir bağış toplantısında söyledikleri Beyaz Saray’ın dökümlerine yansıdı. Biden; Japonya’nın, Hindistan’ın, Rusya’nın ve Çin’in daha fazla göçmen kabul etmesi durumunda ekonomilerinin daha başarılı bir performans sergileyeceğini iddia etti. 

Yayınlanan metne göre Biden, ”Biliyorsunuz, bizim ekonomimiz siz ve sizin gibiler sayesinde büyüyor. Neden mi? Çünkü biz göçmenlere kucak açıyoruz. Çin’in ekonomisi neden fena şekilde duraksıyor? Japonya’nın neden başı belada? Neden Rusya ve Hindistan’ın da öyle? Çünkü onlar yabancı düşmanı. Göçmen istemiyorlar” dedi.

 Perşembe günü konuyla ilişkin açıklama yapan Beyaz Saray Basın Sözcüsü Karine Jean-Pierre, Başkan’ın ”yabancı düşmanı” sözleriyle aslında daha büyük bir konuya dikkati çekmek istediğini söyledi: ”Aslında bizim bir göç ülkesi olduğumuzu, DNA’mızda olduğunu söylemek istedi”. 


Yorum Yazın