Mustafa Tiğrek yazdı:

Kılıçdaroğlu ibriğe tekme atabilir

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kılıçdaroğlu ibriğe tekme atabilir
Abone ol

Kutsal sever bir milletiz. Çok kutsalımız var bizim.

Şimdi yeni bir kutsalımız oldu. Belki yeni değildir hep vardı… ama benim haberim yeni oldu. Seccadeden bahsediyorum. Kutsalmış. Niye yalan söyleyeyim, bilmiyordum.

Mesela İmam Hatiplerin de kutsal olduğunu bilmiyordum. Her şerde bir hayır var dedikleri bu olsa gerek. Şarkıcı Gülşen’in sözleri üzerine yaşanan gelişmelerneticesi İmam Hatiplerin kutsallığını idrak etmiştim.

Erdoğan, Afyonkarahisar'da düzenlediği mitingde şarkıcı Gülşen'in tutuklanmasına neden olan sözlerini ima ederek “Son günlerde milletimizin en büyük gücü olan kardeşliğine yönelik provokasyonların ibadethanelerimizi ve imam hatiplerimizi hedef alacak şekilde çok ciddi boyutlara ulaştığını görüyorum. Milletimizin mukaddes değerlerine dil uzatanlar, kutsallarına hakaret edenler hem maşeri vicdanda hem hukuk önünde hesap vermekten paçalarını kurtaramayacak" demişti. Ve ben İmam Hatiplerin kutsal olduğunu anlamıştım.

O günden sonra bir iki kere İmam Hatiplerin kapı parmaklığına çaput bağlayıp dilek dilemişliğim oldu. Dileklerim gerçekleşmeyince sonra bu işten vazgeçtim…

Köşe yazısının tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.


Yorum Yazın