Usta gazeteci Mevlüt Işık vefatının 35. yılında kabri başında anılacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Usta gazeteci Mevlüt Işık vefatının 35. yılında kabri başında anılacak
Abone ol
Deneyimli gazeteci Mevlüt Işık ölümünün 35. yılı dolayısıyla yarın (1 Haziran 2022 Çarşamba) Cebeci Asri Mezarlığı'ndaki kabri başında, saat 13.00'de törenle anılacak.

Türkiye Gazetesi Ankara Temsilciliği görevinde iken 1 Haziran 1988 günü görevli olarak gittiği Büyük Ankara Oteli’nde meydana gelen menfur bir olay sonucu 40 yaşında hayata gözlerini yuman Mevlüt Işık'ın yarın ölümünün 35. yılı.

Işık adına yarın Cebeci Asri Mezarlığı'nda bir anma töreni gerçekleştirilecek.

Tören saat 13.00'de başlayacak.

MEVLÜT IŞIK KİMDİR?

Mevlüt Işık 1948 yılında Kars’ta doğdu. Ankara Başkent Gazetecilik Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Kars’ta Ekinci ve Hizmete Öncü Gazetelerinde Sorumlu Müdür olarak çalıştı. 1977-1978 arasında TRT Kars İl Radyosu Müdürlüğünü yaptı.

Daha sonra Ankara’da Akdeniz Haber Ajansı, İstanbul Zafer, Ayrıntılı Haber ve Tercüman Gazetelerinde çalıştı. Tarım ve Köy İşleri Bakanlıkları ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığında Basın Danışmanlığı ve Basın Yayın Daire Başkanlığı da yapan Mevlüt Işık, daha sonra Türkiye Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi oldu.

Mevlüt Işık, Türkiye Gazetesi Ankara Temsilcisi iken 1 Haziran 1988 günü görevli olarak gittiği Büyük Ankara Oteli’nde meydana gelen menfur bir olay sonucu 40 yaşında hayata gözlerini yummuştu.


Yorum Yazın