Tutuklanan Nihal ve Bahar Candan’ın annesinden açıklama: Kızlarım neye bulaştıklarını bilmiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Tutuklanan Nihal ve Bahar Candan’ın annesinden açıklama: Kızlarım neye bulaştıklarını bilmiyor
Abone ol
Tutuklanan Nihal ve Bahar Candan’ın annesi konuştuKara para aklama ve suç örgütüne üye olma suçlarından tutuklanan Nihal-Bahar Candan kardeşlerin annesi telefonla bağlandığı programda "Çok büyük bir hata yapılıyor. Suçlular dışarda benim kızlarım içeride" dedi.

Dolandırıcılık, kara para aklama ve örgüt üyesi olma suçlarından gözaltına alınan sosyal medya fenomeni Nihal-Bahar Candan kardeşlerin polisteki ifadeleri tamamlandı.

Çete üyelerinin otomobil satma bahanesiyle ağlarına düşürdüğü kurbanlarla yemeğe çıktıkları tespit edilen kardeşlerden Nihal Candan “Onur Apaydın benim o zaman erkek arkadaşımdı. Kulüplere, yemeklere onunla giderdim. Ben kimseyi araç alması için ikna etmedim” dedi.

Bahar Candan da “Bir sabah hesabıma 12 milyon lira aktarıldı” paylaşımı için “Espriydi, 2 yerine yanlışlıkla 12 yazdım” dedi.

İki kardeşin cep telefonlarına el konuldu. Telefondaki tüm yazışmalar ve aramalar mercek altına alındı.

Nihal ve Bahar Candan ile Hacı İsrafil Sağlam dün kara para aklama ve suç örgütüne üye olma suçundan tutuklandı.

Candan kardeşlerin annesi Umut Candan ise ‘2. Sayfa’ programına telefonla bağlanarak kızlarının suçsuz olduğunu söyledi.

Umut Candan, şunları söyledi:

“Çok büyük bir hata yapılıyor. İlahi adalete ve savcılara güveniyorum. Benim çocuklarımın tek suçu o yemekte bulunmak. Onun dışında kızlarımın hiçbir suçu yok. En kısa sürede de çıkacaklarını biliyorum. Kızlarım neye bulaştıklarını bilmiyor.”


Yorum Yazın