TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TOBB üyeleri ile görüştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TOBB üyeleri ile görüştü
Abone ol
TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB üyeleriyle video konferans ile görüştü.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve TOBB üyeleriyle video konferans üzerinden bir görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede gündemdeki ekonomik konular ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. Görüşmede Kavcıoğlu, sürdürülebilir fiyat istikrarının cari dengeyle sağlanacağını ifade etti. Kavcıoğlu firmalara, TL’ye geçiş konusunda desteğin süreceği mesajını verdi.

Bankaların çok daha ucuz ve çok daha uzun vadeli kaynak sağlaması gerektiğini ifade eden Kavcıoğlu, YUVAM sistemi ile yurt dışındaki Türk vatandaşlarının, Türkiye’de hesap açarak Merkez Bankası’na para gönderebileceklerini belirtti.

Hisarcıklıoğlu'dan açıklama

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da görüşme ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada  şu açıklamada bulundu:

“Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ile Oda-Borsa-Sektör Meclis Başkanlarımızın katılımıyla istişare toplantısı düzenledik. Firmalarımızın ve sektörlerin yaşadıkları sıkıntıları dile getirdik, önerilerimizi ilettik.”

Şahap Kavcıoğlu ayrıca şu açıklamada bulundu:

“Sürdürülebilir fiyat istikrarı cari dengeyle sağlanacak”


Yorum Yazın