Rolex saatiyle gündeme gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: ‘Biz Saray’dan talimat almıyoruz…’

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Rolex saatiyle gündeme gelen AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu: ‘Biz Saray’dan talimat almıyoruz…’
Abone ol
TBMM'de, muhalefet partilerinin önergelerinin, AK Partili vekiller tarafından reddedilmesiyle ilgili ilginç bir polemik yaşandı. DEM Partili Ali Bozan, "Sürekli ret oyu kullanmanızdan kaynaklı, bence AK Parti grubunun adının 'redgiller' olması lazım. Bir yandan vekillik yapmaya çalışıyorsunuz bir yandan da kendi iradeniz yok." dedi. AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ise, Bozan'a cevaben "Biz saraydan talimat alan, özgür iradesi sınırlı vekiller değiliz." açıklamasında bulundu.

"BİR YANDAN VEKİLLİK YAPMAYA ÇALIŞIYORSUNUZ BİR YANDAN DA KENDİ İRADENİZ YOK"

DEM Parti Milletvekili Bozan, eski AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu'nun pişmanlık ifadelerine atıfta bulunarak, "AKP milletvekillerinin mevcut performanslarına baktıkça bir yıllık süre içerisinde pişman olmuşlar ki Genel Kurul çalışmalarına katılmıyorlar. Genel Kurul'da muhalefetin verdiği önergeleri dinleme gereği bile duymuyorlar. Bir yandan vekillik yapmaya çalışıyorsunuz bir yandan da kendi iradeniz yok." şeklinde konuştu.

"BUGÜNDEN SONRA ADINIZ 'REDGİLLER' OLMALI"

Bir seneden bu yana, 85 milyon yurttaşın yararına birçok konunun burada gündeme geldiğini söyleyen Bozan, "Bunların tamamına bazen 3 kişi bazen 5 kişi bazen 10 kişi dinleyerek ret oyu kullandınız. Sürekli ret oyu kullanmanızdan kaynaklı, bence AKP grubunun adının bugünden sonra 'redgiller' olması lazım." ifadelerini kullandı.

"SARAYDAN TALİMAT ALAN, ÖZGÜR İRADESİ SINIRLI VEKİLLER DEĞİLİZ"

DEM Partili Bozan'ın ifadelerine tepki gösteren AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Nahit Yenişehirlioğlu, "İradesini terör örgütlerine teslim edenler burada AK Parti Grubu'na irade üzerinden bir eleştiri getiremez. Biz saraydan talimat alan, özgür iradesi sınırlı vekiller değiliz." yanıtını verdi.


Yorum Yazın