Özgür Özel'den Ankara'da rekor oy beklentisi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özgür Özel'den Ankara'da rekor oy beklentisi
Abone ol
Ankara'nın Etimesgut ilçesinde konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara'da rekor oy hedeflediklerini belirtirken CHP'li seçmenlerden kapı kapı dolaşmaları isteğinde bulundu.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara'nın Etimesgut ilçesine bağlı Eryaman'da konuştu.

31 Mart'ta bütün ülkenin 'Ankara'daki rekoru' konuşmasını istediğini belirten Özgür Özel, "Ankara'da rekor kıracağız. Büyük bir zaferi müjdeliyorum size. Rekor takımının Ankara'daki başkanı Mansur Yavaş'ın selamını getirdim size" dedi.

Mansur Yavaş'ın Ankara'ya huzur getirdiğini ve hiç kimseyi ötekileştirmediğini savunan Özgür Özel, "Anketleri yapan firmaların temsilcileri ve televizyondaki yorumcular, Ankara'daki yarışın bittiğini söylüyorlar" dedi.

Ankara'da belediye meclis seçimlerinde de çoğunluğu kazanacaklarını iddia eden Özel, hiçbir seçmenin rehavete kapılmamasını ve herkesin sandığa gitmesini istedi.

Ankara'da sadece 3 ilçeyi kazanabildiklerini hatırlatan CHP lideri, daha fazla ilçe kazanmak istediklerini belirtti ve Etimesgut'un özelliklerinden bahsetti.

"OYUNCULUĞUNDAN İYİ BİR YÖNETİCİ"

Toplumun her kesiminin Erdal Beşikçioğlu'na güvendiğini savunan Özel, "Elbette kendisi bir sanatçı ve çok iyi bir yönetici. Takım kurma, ekip kurma, o ekibi motive etme özelliklerini bilen herkes, 'Erdal Bey'in oyunculuğundan daha iyi yönü varsa o da yöneticiliğidir' diyor. Erdal Bey'in çok genç bir örgütü var, arkasında da CHP var" diye konuştu.

"ERDAL BEY BEŞİKTEN POLİS"

Beşikçioğlu'nun adaylığı için daha önceki Etimesgut ziyaretinde yaptığı açıklamayı hatırlatan Özgür Özel, "Kahraman Türk polisine duyduğumuz sevginin göstergesidir demiştim. İlleri değişirken koruma polisleriyle sohbet ediyoruz. Hepsi 'Behzat Komiserimiz için teşekkür ederiz' diyorlar. Geçenlerde anket yaptık, 'Çok iyi' dedim. Erdal Bey beşikten polis" ifadelerini kullandı.

"BEŞİKÇİOĞLU'NU ANLATIN"

Özgür Özel, mitinge katılanlardan Erdal Beşikçioğlu'nu 'Behzat Ç.' olarak bilenlere Beşikçioğlu ismini anlatmalarını istedi. Erdal Beşikçioğlu'nun vizyon sahibi olduğunu belirten Özel, Beşikçioğlu sayesinde Etimesgut'un kültür başkenti olacağını söyledi.

26 gün boyunca herkesin kapı kapı dolaşmasını ve kendi adaylarına karşı yürütülen kara propagandaya karşı mücadele etmesini isteyen Özgür Özel, Anadolu Ajansı'nın kendilerini sansürlediğini ifade etti.

Özgür Özel, CHP'lilerden yandaş kanalların muhabirlerine ve basın emekçilerine tepki göstermemelerini istedi ve asıl sorumluların yöneticiler olduğunu belirtti.

TRT'nin, Cumhur İttifakı'nın adaylarına saatler ayırdığını ancak kendi adaylarına hiç yer vermediğini hatırlatan Özel, kendi konuşmalarının da 1 Ocak'tan beri sadece 42 dakika yayınlandığını söyledi.

Özgür Özel, emekli aylıklarının oldukça düşük olduğunu ve verilecek bayram ikramiyesi ile yalnızca 6 kilo kıyma alınabileceğini söyledi. "Hakkımızı hep beraber arayacağız" diyen Özel, emeklilere, "Size kaynak bulamayıp beşli çeteye bulana, bin odalı saray yaptırana 31 Mart'ta oy var mı?" diye sordu.

ENVER DEMİREL'E ATATÜRK GÖNDERMESİ

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel'in 2014 seçimlerinde Çankaya'da CHP'ye, Etimesgut'ta MHP'ye oy istediğini hatırlatan Özel, Enver Demirel'in şimdi Atatürk düşmanlarıyla aynı ittifaka girdiğini söyledi.

Özel, açıklamalarını şöyle sonlandırdı:

"O dönem belediye Atatürk karşıtlarına gitmesin diye oy almışlardı, şimdi AKP, HÜDAPAR, Hizbullah ile, 'Kadınları sahiplendireceğiz' diyenlerle kol kola. HÜDAPAR'ın teknesine su taşıyorlar. Bu seçim bütün CHP'liler aklını başına alacak. Sandığa gitmeyen bir tane Atatürkçü olmasın. Bu işi 31 Mart'ta hep beraber bitireceğiz."


Yorum Yazın