Özel ve Akşener açıkladı: Yerel seçimlerde ittifak olacak mı?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Özel ve Akşener açıkladı: Yerel seçimlerde ittifak olacak mı?
Abone ol
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bugün İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i İYİ Parti Genel Merkezi'nde ziyaret etti. Ziyaret sonrasında yapılan açıklamada CHP Genel Başkanı Özel, " İYİ Parti'ye işbirliği içinde olup olamayacağımızı sorduk" derken İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'nin isteği üzerine 81 ilde kendi adaylarıyla seçime girilmesi konusunun GİK'te yeniden gözden geçirileceğini söyledi.

Görüşmenin ardından iki genel başkan ortak açıklama yaptı.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, "Biz İYİ Parti'ye işbirliği içinde olup olamayacağımızı sorduk. Sayın Genel Başkanımızdan bir yanıt aldık" dedi.

Özel'in söylediklerinin tamamı şöyleydi:

"Yaptığımız görüşmede önemli değerlendirmeler yaptık. İYİ Parti'nin bir genel idare kurulunda aldığı kararla aldığı 'irade beyanı vardı. İttifak kelimesi yoruldu. Ama yerel seçim biraz daha esnekliği ve ikili işbirliklerini içeriyor. Biz İYİ Parti'ye yerel seçimlerine ilişkin işbirlilği için olamayacağımızı, bizim alınmış kararlara saygılı olduğumuzu, eğer mümkün olursa yerel seçime yönelik bir işbirliği için partilerimizin yöneticilerinin görevlendirilip görevlendirilemeyeceğini sorduk. Bu konuda bir cevap aldık."

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP'nin isteği üzerine 81 ilde kendi adaylarıyla seçime girilmesi konusunun Pazartesi günü Genel İdare Kurulu'nda yeniden gözden geçirileceğini açıkladı.

 


Yorum Yazın