Murat Kurum'dan İmamoğlu yönetimine: Deprem siyasi kariyere basamak yapılamaz

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Murat Kurum'dan İmamoğlu yönetimine: Deprem siyasi kariyere basamak yapılamaz
Abone ol
AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan adayı Murat Kurum, İstanbul’da kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacaklarını söyleyerek İmamoğlu yönetimini hedef aldı.

AK Parti İBB adayı Murat Kurum, Tuzla Kentsel Dönüşüm Temel Atma ve Yıkım Töreni'ne katıldı. Burada konuşmasında ‘Yarısı Büyükşehirden’ kampanyası ile yeni yuvalar yapacaklarını ifade eden Murat Kurum, 100 bin sosyal konutun da inşasına başlayacaklarını söyledi.

İmamoğlu yönetimindeki İBB’nin İstanbulluları ilgilendirmeyen konuların peşinde koştuğunu öne süren Kurum, “Biz evlatlarımız gülsün, annelerimiz yeni acılar yaşamasın isterken, maalesef yine mevcut yönetimin İstanbulluları hiçbir şekilde ilgilendirmeyen konuların peşinde koştuğunu görüyoruz. Ne zaman konu depreme gelse, nedense bir anda gündemi değiştirme çabalarına giriştiklerini görüyoruz. Ne zaman konu proje olsa, eser olsa; algı üstüne algı yapmaya çalıştıklarını görüyoruz. Göz göre göre İstanbulluları kandırma çabalarına şahit oluyoruz. Deprem siyaset üstü bir meseledir. Mesele insanımızın canı, evlatlarımızın hayatı olduğu yerde; deprem konusu kimsenin siyasi kariyerine basamak yapılamaz. İstanbullular yüksek ferasetleriyle kimin çalışıp kimin çalışmadığını iyi biliyor. İstanbullular liyakatin ve eser üretenlerin yanında olacaktır” dedi.

“800 bini aşkın konutumuzu daha güvenli hale getirdik”

22 yıldır İstanbul'un her sokağında karınca misali çalıştıklarını ifade eden Kurum, şöyle devam etti:
"Bu şehir, bizlere nasıl Fatih’in emanetiyse, vatandaşımız da bize o kutlu komutanın emanetidir. Bu emanete sahip çıkmak için de 22 yıldır; aşkla, azimle, kararlılıkla; bu şehrin her sokağında karınca gibi çalışıyoruz. Bugün de bakanlığımızla, ilçe belediyelerimizle; İstanbul’umuzun her köşesinde, 7/24 çalışıyor; İstanbul’u depremlere hazırlıklı hale getiriyoruz. İstanbul’da 2012 yılından bu yana, özel sektörümüzü de teşvik ederek 800 bini aşkın konutumuzu daha güvenli, daha sağlıklı hale getirdik. İstanbul’umuzda kentsel dönüşüme girmeyen tek bir sağlıksız yapı bırakmayacağız. Bu anlayışla Fikirtepe’de, Gaziosmanpaşa’da, Esenler’de, Üsküdar Çamlıca Cami ve çevresinde, Ataşehir’de, Tuzla’da; Kâğıthane, Zeytinburnu, Bağcılar, Güngören, Sultanbeyli ve Beykoz’umuzda birbirinden kıymetli dönüşüm çalışmaları yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Biz her zaman aziz milletimize verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Bugün inşaatına başladığımız yeni yuvalarımızı da bakanlığımız; en kısa sürede tamamlayacak.”

“İstanbul’u ihmalkarlıktan, iş bilmezlikten koruyacağız”

Murat Kurum, "İmha eden, ihmal eden tarafta değil; daima millet için inşa eden, millet için ihya eden tarafta olacağız. İnsanımızı, daha sağlıklı ve daha güvenli bir İstanbul’da yaşatma idealimizden asla taviz vermeyeceğiz. 39 ilçemizin tamamında; hep yeni bir temeli, yeni bir açılışı yapıyor, evlatlarımızın geleceği için yeni müjdeler veriyoruz. 1 Nisan sabahı itibarıyla da; bakanlığımızın ‘Yarısı bizden’ kampanyasıyla yapacağı 350 bin konutumuzun yanında; biz de ‘Yarısı Büyükşehirden’ diyerek; yeni yuvalar yapacağız. 100 bin sosyal konutumuzun inşasına hemen başlayacağız. İstanbul’umuzda tam 1 milyon yuvamızı güvenli ve sağlıklı hale getireceğiz" İfadelerini kullandı.

Kurum, "Bu şehrin aziz insanları liyakatten, ehliyetten, eser üretenlerden yana tavırlarını en güçlü şekilde sandıkta ortaya koyacaktır. 31 Mart’ta hep birlikte, “Yeniden İstanbul” diyecek miyiz? 31 Mart’ta hep birlikte “Sadece İstanbul” diyecek miyiz? İstanbul’un fetret dönemini bitirecek miyiz? Yeni yuvalarımız şimdiden hayırlı olsun diyorum.’’ diyerek sözlerini tamamladı.


Yorum Yazın