Mayıs ayı celp tarihi 2022! Mayıs ayı askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mayıs ayı celp tarihi 2022! Mayıs ayı askerlik yerleri ne zaman açıklanacak?
Abone ol
Vatani görevlerini yapacakları yeri öğrenmek isteyen er adayları, konuya dair bilgi almak adına MSB'nin açıklamalarını takip ediyor. Yayınlanan takvim ile yedek subay, yedek astsubay ve erlerin askeraltına alınacağı tarih belli oldu. Peki, Mayıs ayı celp tarihi 2022! Mayıs ayı askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte o tarih..

Mayıs 2022 sınıflandırma döneminde silahaltına alınacak yedek subay aday adayı, yedek astsubay aday adayı ile erbaş/er statüsündeki yükümlülerin Askerlik hizmeti için bekleyiş sürüyor. Askerlik hizmetlerini Mayıs celbi ile yerine getirecek vatandaşların sorgulamaları yoğunlaştı. Mayıs ayının yaklaşmasıyla birlikte askerlik yerleri sorgulamaları başladı. Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından Mayıs celbi askerlik yerlerinin açıklanacağı tarih duyuruldu.

MAYIS ASKERLİK YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından yayınlanan takvime göre Mayıs 2022 askerlik sınıflandırma sonuçları, 29 Nisan 2022 Cuma günü e-Devlet sistemi üzerinden yayınlanacak. Askerlik yeri öğrenmek için e-Devlet'e giriş yapıp askerlik yeri sorgulama yazarak öğrenebilirsiniz. Yedek subay/astsubay adaylığına ayrılmış yükümlülerden tabi oldukları Celp ve sevk döneminde sınıf okulu ve eğitim merkezindeki eğitimin üçte birine katılmayanlar (daha önceki sınıflandırma dönemlerinde sınıflandırılanlar dahil) er statüsünde askere sevk edileceklerdir.

2022 ASKERLİK SEVK TARİHLERİ NE ZAMAN?

Yapılan açıklamada askerlik sevk tarihleri de belli oldu. İşte tüm gruplar için sevk tarihleri:

Yedek Subay/Astsubay Adayları, Erbaş/Er (1nci Grup) 12 Mayıs 2022

Erbaş/Er (2nci Grup) 09 Haziran 2022

Erbaş/Er (3ncü Grup) 21 Temmuz 2022


Yorum Yazın