Mansur Yavaş mazbatasını aldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Mansur Yavaş mazbatasını aldı
Abone ol

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı (ABB) büyük bir farkla kazanan Mansur Yavaş, mazbatasını aldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş'ın 2. dönemi başladı. Yavaş mazbata sonrası yaptığı konuşmada, "Ankara yüksek bir oyla bu güvenini belirtti. Mansur Yavaş belediyeciliği adını verdiğimiz belediyeciliği tescilledi" dedi.

Mazbatasını aldıktan sonra Seçim Kurulu önünce açıklama yapan Mansur Yavaş Ankara halkına ve CHP örgütüne teşekkür etti.

Yavaş şunları söyledi:

"Yine aynı şekilde hesap verebilen, şeffaf, ortak akılla hareket eden sosyal bir belediyeciliğe aynen edeceğiz. Gerçek belediyeciliğin bizim yaptığımız belediyecilik olduğunu, asfalt ve betondan, plastikten üretilen şeylerin ne bir belediyecilik ne bir proje olduğunu söylemiştim. İçinde insan olmayan, insana yaramayan hiç bir şeye de bir kuruş para veremeyeceğimi söylemiştim. Çünkü bu para halkın parasıdır. O zaman bunu son derece dikkatli harcamamız lazım diyordum. Çok şükür Ankara yüksek bir oyla bu güvenini belirtti. Mansur Yavaş belediyeciliği adını verdiğimiz belediyeciliği tescilledi. Bundan sonra da bize güvenenlerin başını eğdirecek hiç bir işin içinde olmadan aynı şekilde Ankara halkına hizmet edeceğiz."

Mansur Yavaş, yerel seçimlerde yüzde 60.44 oranında oy almıştı. Yavaş, AK Partili rakibi Turgut Alınok’a yüzde 28,76 oranında fark attı. 


Yorum Yazın