LeBron James, Milan'ı satın almaya hazırlanıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
LeBron James, Milan'ı satın almaya hazırlanıyor
Abone ol
NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers'ın yıldızı LeBron James, Liverpool'un ardından Milan'ın da hisselerini satın almak için harekete geçti.

1 milyar doları aşan servetiyle milyarderler listesine giren ilk NBA oyuncusu olan basketbolun yaşayan efsanesi LeBron James, yatırımlarına bir yenisini daha ekliyor.

NTV'nin Financial Times'tan aktardığı habere göre, 37 yaşındaki oyuncu İtalyan devi Milan'ın önümüzdeki günlerde RedBird'e satışının resmileşmesiyle kulübün hissedarları arasında yer alacak.

LeBron James ve Drake gibi isimlerin yatırım yaptığı The Street Yankees ve Main Street Advisors, Milan'ın satın alınma işlemlerinde Cardinale'e katılacak.

RedBird, Haziran ayında Milan'ı satın almak için 1.2 milyar dolar değerinde bir anlaşmaya vardığını doğruladı. Yankees ve Main Street'in kulübün ne kadarına sahip olacağı belli değil.

Yankees, 11 yıl sonra ilk Serie A şampiyonluğunu elde eden Milan'ın gelirlerini ve sahadaki başarısını artırmak için RedBird yönetici ortağı Gerry Cardinale ile yakın çalışacak.

RedBird, 5 yıl içinde Milan'ın dördüncü sahibi olmaya hazırlanıyor.

Elliott, kulübün eski Çinli sahibinin satışının ardından 2018'den beri Milan'ın sahibi. Eski İtalya başbakanı Silvio Berlusconi, 2017'de Çinli gruba satış yapmadan önce 30 yıldan fazla bir süre kırmızı-siyahlıları yönetmişti.


Yorum Yazın