Kill Bill'in Hattori Hanzo'su Sonny Chiba koronavirüse yenik düştü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kill Bill'in Hattori Hanzo'su Sonny Chiba koronavirüse yenik düştü
Abone ol
Quentin Tarantino'nun kült filmlerinden Kill Bill'in oyuncularından Sonny Chiba koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino'nın başarılı filmi Kill Bill'deki aksiyon sahnelerinin öne çıkan ismi Japon dövüş sanatları ustası ve oyuncu sonny Chiba yakalandığı koronavirüs nedeniyle 82 yaşında hayatını kaybetti. 

Oyuncunun menajeri Timothy Beal acı haberi duyuran kişi oldu.

 

Beal yaptığı açıklamada "Sonny ,dün kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. Trajik bir haber, o çok iyi bir arkadaş ve harika bir müşteriydi" diye konuştu. 

Sonny Chiba kimdir?

1939'da Fukuoka'ya bağlı Sadaho Maeda'da doğan Sonny Chiba, 1960'larda dövüş sanatları eğitimi aldıktan snora karate uzmanı oldu.

Oyunculuk kariyerine Japonya'da başlayan Chiba birçok Japon filmi ve televizyon dizisinde rol aldı. Toei Stüdyo'yla çalışan ünlü oyuncu, Bruce Lee'nin dünya çapındaki başarısının ardından kendini tamamen oyunculuğa adadı.

1974'te "The Street Fighter" üçlemesinde rol aldı. Filmde sinema tarihinin ilk x-rated dövüş sahnesine imza attı. Bu ona ABD kariyerinin yolunu açtı. 

 

Chiba'nın kariyerini yakından takip eden ünlü yönetmen Quentin Tarantino, ona ilk kez 1993'te True Romance filminde atıf yaptı. Yine Ucuz roman'daki Ezekiel konuşmasının bir kısmını da Chiba'nın bir filminin açılış sahnesinden alıntıladı. Sonunda onu Kill Bill'de oynattı. 

Chiba, Kill Bill'de Uma Thurman'a intikam alması için samuray kılıcı yapan suşi şefi Hattori Hanzo'yu oynadı. 

Onu dah asonra 2006'da Hızlı ve Öfkeli: Tokyo Drift'te izledik. 

Chiba en son Wesley Snipes'ın zombi filmi "Outbreak Z" için çalışıyordu. 

 

Oyunculuğu dışında Japan Action Club'da aktörlere dövüş sanatları dersleri veriyordu. 


Yorum Yazın