Kendini yerlere atan AK Partili İbrahim Efe, partiden ve meclis üyeliğinden istifa etti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kendini yerlere atan AK Partili İbrahim Efe, partiden ve meclis üyeliğinden istifa etti
Abone ol
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in önünde kendini yerlere atmasıyla gündeme oturan AK Partili i meclis üyesi İbrahim Efe hem AK Parti’den hem de meclis üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

CHP’li İzmit Belediyesi ile AK Partili  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasında yaşanan tartışma sırasında kendini yere atarak yuvarlanan AK Partili İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Efe hakkında disiplin soruşturması başlatılmıştı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şahin Talus, “İlgili kurullarımızla yaptığımız istişareler sonucu disiplin sürecini başlatmış bulunmaktayız”açıklamasında bulunmuştu.

CHP’li İzmit Belediyesi ile AK Partili Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri arasında yaşanan tartışma sırasında bir anda kendini yere atarak yuvarlanan AK Partili İzmit Belediye Meclis Üyesi İbrahim Efe hakkında partisi disiplin soruşturması başlattı. Efe, soruşturmanın tamamlanmasını beklemeden bugün istifa ettiğini açıkladı. Efe, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ailemin ve partimin daha fazla zarar görmemesi adına İzmit Belediyesi meclis üyeliğinden ve gönül verdiğim partimden istifa ediyorum” dedi.

“Herkes sonuca baktı; kimse sebebini sormadı”

Efe’nin paylaşımında şu ifadeler yer aldı:

“Herkes sonuca baktı. Sebebi kimse sormadı, olsun varsın sormasınlar. Arsızlık etmedim, yüzsüzlük etmedim, hırsızlık yapmadım. Sevgili dostlarımızın yüzünü yere düşürecek hiçbir işin içinde olmadım. Bölge parti etnik köken gözetmeksizin herkesin iyi ve kötü gününde, her haline ve her şeyine rağmen zaman mefhumu gözetmeden her şartta hizmet ettim. Her zaman olduğu gibi vatandaşımıza hizmet adına gelişen bir olayda anlık öfke kontrolüne yenik düştüm. Düşürüldüm. Sonrasında gelişen olaylar şahsıma özellikle ailemi hakikaten çok etkiledi. Bizim de insan olduğumuzun unutulduğu, hislerimizin, duygularımızın hiçe sayıldığı kamuoyunda bu denli linç girişiminin yapılması bizi derinden yaraladı. Yaşanan olaylar bizleri asla yolumuzdan döndüremez, kimseye kırgın ya da kızgın değilim ama süreçte duruş gösteren dost ve arkadaşlarımıza ayrıca teşekkür ederim. Ne kadar gariptir başka başka videoların yayınlandığı konular bile bu kadar gündem olmadı Bu sebeple ailemin ve partimin daha fazla zarar görmemesi adına İzmit Belediyesi meclis üyeliğinden ve gönül verdiğim partimden istifa ediyorum.”


Yorum Yazın