Kemal Kılıçdaroğlu'nun faturasını ödemediği için elektriği kesildi!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Kemal Kılıçdaroğlu'nun faturasını ödemediği için elektriği kesildi!
Abone ol
CHP lideri Kılıçdaroğlu, faturasını ödemediği için elektriğinin kesildiğini duyurdu.
Haber Videosu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) lideri Kemal Kılıçdaroğlu, yılbaşından sonra yapılan fahiş elektrik zamlarına tepki olarak elektrik faturasını ödemeyeceğini duyurmuştu. Şubat ayında yaptığı açıklamada, "Erdoğan 31 Aralık'ta imzaladığı zamları geri çekinceye kadar ben hiçbir elektrik faturamı ödemeyeceğim" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu, bugün elektriklerinin kesildiğini söyledi. 

Twitter hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu, "Eşimden az önce haber geldi, bugün elektriğimizi kesmişler. Buna maruz kalan milyonlar için çıktım bu yola. Bu eylemim bir sivil itaatsizlik çağrısı değildir. Bir direniştir. Eylemim ülkenin karanlıkta kalan ailelerine, çocuklarına ses olmak içindir." ifadelerini kullandı.

Bir video paylaşımı yapan Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

Sevgili halkım. Eşimden az önce bir haber geldi. Bugün elektriğimizi kesmişler. Hepinizin malumu, milletimiz çok zor günlerden geçiyor. Hanelerin belini büktüler. Enerjiye yaptıkları zamlar 3 yılda yüzde 400'ü aştı. 'Geri çekin zamları' dedim, çekmediler. Oysa enerji temel bir insan hakkıdır. Ekmek gibidir, su gibidir, hava gibidir, hakkındır elektrik ey halkım! Gelelim can alıcı soruya. 2021'de kaç abonenin elektriği kesildi derseniz; 2021 yılında toplam 3 milyon 449 bin 344 abonenin elektriği kesildi. 4 milyon abone yahu! Kişi değil, abone. Size çektirilen çileye bakın Allah aşkına. 

Et ve Süt Kurumu'na yatağa aç giren çocuklar için gitmiştim. Oysa zavallı yoksul çocuklarımız hem aç hem ışıksız giriyorlar yataklara. Bu eşkıya düzenine karşı faturamı ödemeyeceğimi söyledim. Ödeyemeyeceğimden değil, ödeyebilirim ama bu nasip kısmet uğruna verilen kavgada yerimiz belli olsun istedim, Halil İbrahim sofrasına ben de oturmak istedim, ödemedim. Ödeyemeyenlerin sesi olmak istedim. Bundan sonraki süreci konuşmak üzere tüm halkımızı akşam 21.00 sularında ekranları başına davet ediyorum. 

NE OLMUŞTU?

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'düşük faiz' politikası ve hükümet ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) bu doğrultuda attığı adımlar, Türkiye'de hayat pahalılığını özellikle geçtiğimiz eylül ayından itibaren gözle görülür şekilde artırmıştı. Buna rağmen ocak ayında 'kademeli tarife' adı altında elektriğe kademeli olarak yüzde 50 ila yüzde 125 arasında zam yapılması, ana muhalefet partisi için 'bardağı taşırmıştı.'

Ülkenin çeşitli yerlerinde yurttaşlar protestolar düzenlerken, Kılıçdaroğlu 'Erdoğan zamları geri çekinceye kadar' hiçbir faturasını ödemeyeceğini duyurmuştu.


Yorum Yazın