83 yıl sonra ilk

Jüpiter ile Uranüs döngüsü Boğa burcunda başlıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Jüpiter ile Uranüs döngüsü Boğa burcunda başlıyor
Abone ol
Tam güneş tutulmasının ardından şimdi de Jüpiter ve Uranüs döngüsü başlıyor. Yaklaşık olarak 83 ila 84 yılda bir meydana gelen bu döngü, Boğa burcunda meydana geliyor.

Jüpiter ve Uranüs'ün Boğa burcunda bir döngüsünün başlaması, maddi dünyaya, istikrara ve değerlere odaklanan enerjiler getirebilir. Tahmini olarak 2106 ila 2108 yılları arasında Boğa burcunda tekrar etmesi beklenen bu döngüde, bereket ve bolluk şansını yakalamalısınız.

Boğa burcunda gerçekleşen Jüpiter ile Uranüs döngüsünde, kişisel farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Bu bağlamda,

İletişim Kurun: Ailevi bağların yeniden inşa edileceği, ayrılıkların ardından yeniden romantik ilişkilerin gündeme geleceği, sosyal ve duygusal ilişkilerin değer kazanacağı günler bizleri bekliyor olabilir.

Bereket ve Bolluk İçin Ritüeller Yapın: Bu ritüeller tamamen kişisel olmakla birlikte bir kağıda maddi anlamda beklentilerinizi yazarak suya atmak, bir keseye tarçın ve karanfil gibi güçlü enerjileri taşıyan bitkiler koyup dua ve dileklerle kapattıktan sonra başucunuza asmak ya da bir ağaca dilek bağlamak olabilir. Karar tamamen size ait.

Yeni Bir Düzen İnşa Edin: Maddi ve manevi hayatınızı etkileyecek yatırımları sadece parasal anlamda düşünmeyin. Spor, beslenme, iş ve eğitim konularında başlangıçlara imza atın.

Dijitale Odaklanın: İlerleme ve teknolojiye dönün.

İnançlarınıza Sarılın, Dua ve Dilekte Bulunun: Yürekten geçen arzularınızı inançlarınızla besleyerek dile getirin. Kendinize ya da suya anlatın, gerçek olacağına inanın ve isteyin.

Astrolog Dinçer Güner, Jupiter ve Uranis döngüsünü şu ifadelerle yorumladı;

Önemli gökyüzü olaylarının olduğu zamanlardan geçiyoruz. Daha yeni tam güneş tutulmasını geride bırakmışken şimdi de bizi bekleyen önemli bir buluşma var! Jüpiter ile Uranüs aynı burçta yani boğa burcunda en son 1941 yılında buluştular. Tam 83 yıl sonra yine aynı burçta bir araya geliyorlar. 

2 gezegenin bir araya gelmesi, tıpkı her ay Güneş ve Ay nasıl bir araya gelerek bir yeni ay süreci başlatıyorsa, diğer gezegenlerde her yan yana geldiklerinde kendi doğalarına özgü bir yeni ayın başlangıcına işaret eder. Aslında bütün gezegenlerin kendi aralarında bir araya gelme veya karşı karşıya gelme durumları kendilerine özgür bir döngünün parçalarıdır. 
Şimdi yeni bir döngü ve yeni 83 yıllık bir dönem başlıyor. Bir daha bu iki gezegen 2107 yılında Boğa burcunda bir araya gelecekler. Peki bu yeni döngü bizleri neler bekliyor. Özellikle dünya ne gibi gelişmelere gebe? 

Ama önce tarihte bir araya geldiklerine neler olmuş kısaca bir göz atalım. En son 1941 yılında  ABD'nin yürüttüğü Manhattan Projesi tarihin en büyük bi limsel araştırma ve geliştirme girişimi olarak modern bilim ve teknoloji politikaları açısından bir dönüm noktası olmuş. 43 bin kişinin çalıştığı ve maliyeti 2,2 mil yar dolar olan proje, atom bombası üretimini ve kullanılmasını amaçlamış. 
1858 yılında bu 2 gezegen boğa burcunda bir araya geldiğinde ise; hücre teorisi ortaya çıkıyor.  Hücre teorisi, 1858 yılında Alman Patolog Rudolf Virchow'un bitkiler ve hayvanların yani tüm canlıların hücre ya da hücrelerden meydana geldiğini yine bu hücrelerin sahip olduğu genetik bilgilerin de oluşan diğer hücrelere aktarıldığını savunarak ortaya çıkardığı kuramdır 
Bunların dışında 1182, 1099, 1016 yıllarında yine Jüpiter ve Uranüs boğa burcunda bir araya gelmişler. Merak edenler bu tarihlerdeki gelişmeleri elbette bakabilirler. Ama biz şimdi günümüze gelelim. 
Jüpiter; genişletici, büyütücü, bereketle, fırsatla, şansa ilgili bir gezegen. Uranüs ise yeni, şok edici, beklenmeyen, sürprizlerle dolu, yenilikçi, buluşlar, icatlar, özgürlük ile ilgilidir. Bu iki gezegende finansı, sürdürülebilirliği, toprağı, kalıcılığı temsil eden Boğa burcunda bir araya geliyorlar. 

Teknoloji ve bilim alanlarında büyük yenilikler ve keşifler meydana gelebilir. Bu, özellikle yüksek teknoloji, uzay araştırmaları ve dijital, yapay zekâ gibi alanlarda olabilir. İnsan beyninin çalışma şekline ilişkin çok önemli çalışmalar açıklanabilir. Yapay zekanın giyilebilir versiyonlarını görebiliriz. Ya da yapay zekayı insan bedenine uyarlama çalışmaları hızlanabilir.  Uzayda yeni çığır açan keşifleri görebiliriz. Atom ile ilgili yeni keşifler yapılabilir. Atom altı dünya ile ilgili çığır açan yeni sonuçlar, açıklamalar öğrenebiliriz. Kaldı ki 8 Nisan güneş tutulması zamanı CERN’de atom altı dünyası ile ilgili yeni önemli bir deney yapıldı. Tamda bu iki gezegenin birleşmesi civarında. Bildiğiniz bir çok şeyi yerle bir edecek, yeni gelişmeler kapıda bana sorarsanız bilim dünyası ile ilgili. 

Ekonomik sistemlerde ve finansal piyasalarda dalgalanmalar ve önemli değişiklikler yaşanabilir. Enflasyonda artış ve finansal istikrarın sağlanmasının zor olacağı bir süreç olabilir. Dijitale, online konulara yatırımlar artabilir. Online ticaretin hızla artacağı bir sürece giriş yapıyoruz. Özellikle kripto para sistemleri ile ilgili heyecanlandıran gelişmelerin olmasını bekleyebiliriz. 

Yeni enerji kaynaklarının keşfi söz konusu olabilir. Ya da yeşil enerjinin kullanımının artmasına yönelik yeni yatırımlar gündeme gelebilir. Tarım teknolojilerinde, sürdürülebilir kaynak kullanımında ve çevre politikalarında yenilikçi yaklaşımları teşvik edebilir.

Bu kavuşum, politik ve sosyal alanda reformlar ve yenilikçi düzenlemelerin yapılmasını teşvik edebilir. Çok konuşulan anayasa değişikliği ile ilgili somut adımlar atılabilir bu dönemde. 

Düşünce ve fikir özgürlüğü hareketleri gündeme gelebilir. 

Zorlu ifadesiyle Jüpiter-Uranüs döngüsü aşırılıkçı hareketleri güçlendirebilir.

Kontrol edilemeyen mevcut güce karşı çıkma eğilimi var.

Jüpiter ve Uranüs buluştuğunda, elektrik şokuyla (Uranüs etkisi) karşılaştırılabilecek yenilikçi fikirlerin artmasını bekleyebiliriz.

Bu yeni aşama, keşiflerden veya uzay yolculuğundan kaynaklanan fütüristik enerjinin ortaya çıkmasıyla karakterize edilebilir.


Yorum Yazın