İtalya'da huzurevinde yangın: 6 ölü

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İtalya'da huzurevinde yangın: 6 ölü
Abone ol
İtalya’nın Milano şehrindeki bir huzurevinde gece saatlerinde çıkan yangında 6 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi. Yangında 81 kişinin de yaralandığı kaydedilirken, hastaneye kaldırılan 16 kişinin sağlık durumunun kritik olduğu bilgisi paylaşıldı.

İtalya'nın Milano şehrindeki Via dei Cinquecento caddesinde bulunan bir huzurevinde çıktı.

Yerel saatle gece 01:20’de çıkan yangına müdahale eden itfaiyenin binayı tahliye ettiği, 6 kişinin hayatını kaybettiği ifade edildi. Yaralı sayısının ise 81 olduğunu kaydedildi. 

İtalyan İtfaiyesinin (Vigili del Fuoco) Twitter hesabından yapılan paylaşımda ise yangında yoğun dumandan etkilenerek zehirlenen 81 kişinin hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

İtalyan basınındaki haberlerde ise Milano'nun güneyindeki huzurevinde çıkan yangında zehirlenme sebebiyle 81 kişinin çevredeki hastanelere kaldırıldığı, bu kişilerden 16'sının durumunun ciddi, 65'inin hayati tehlikesinin bulunmadığı bildirildi.

Olayda hayatını kaybedenlerin 5'inin kadın, birinin erkek huzurevi sakini olduğu, 6 kişiden 2'sinin yanarak, 4'ünün de dumandan zehirlenerek can verdiği belirtildi.

OLAY SIRASINDA 167 KİŞİ HUZUREVİNDE BULUNUYORDU

Milano Belediyesinin sahibi olduğu ve bir kooperatif tarafından idare edilen 210 yatak kapasiteli huzurevinde hastane hizmetlerine ihtiyaç duymayan ancak kendi kendine yeterli olamayan yaşlıların kaldığı ve olay sırasında 167 kişinin huzurevinde bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Yangının çıktığı huzurevinde sabah erken saatlerde incelemelerde bulunan Milano Belediye Başkanı Giuseppe Sala, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Yangın kontrol altına alındı. Bu tür hadiselerde durum çok daha kötü olabilirdi ancak 6 ölüm olması da ağır bir bilanço. Umarım hastanede durumu kritik olanlardan bu sayıya eklenen başkaları olmaz" diye konuştu.

Öte yandan yangının nedenine ilişkin araştırmanın sürdüğü kaydedildi.


Yorum Yazın