İstanbul'da ikinci Ekrem İmamoğlu dönemi başladı

İmamoğlu: Van'da yaşanan tam bir garabet

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İmamoğlu: Van'da yaşanan tam bir garabet
Abone ol

31 Mart 2024 seçimlerinde yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu,  mazbatasını aldı. İlk olarak 2019'da İstanbul'u yönetmeye başlayan İmamoğlu ikinci dönemine, "Şehrin doğasına havasına suyuna yaşam kalitesine çocuklarına gençlerine hayata kadına bütün unsurlarıyla çok özenli çok nitelikli bir 5 yılı bu şehre yaşatmak en büyük arzumuzdur." sözleriyle başladı. 

Mazbatasını aldıktan sonra konuşma yapan İmamoğlu'nun açıklamalarından satır başları şöyle: 

"16 milyon insanımızın mazbatası aslında bana verilen mazbata. Bunun değeri sorumluluğu çok büyük. Sayın başkan çerçeveyi belki makul ölçüsüyle taşıdı getirdi ama yükü itibarıyla onu ben hissettim onu sırtındaki bir yük ve onu inanın çok derinden ve içinden hisseden birisiyim. Allah mahcup etmesin bu şehrin insanlarına ve bu ülkenin vatandaşlarına ve ben hatta ilave yapıyorum bütün insanlığa. Çünkü İstanbul sadece bu şehirde yaşayanların ve ülkemizin insanlarının duyguları değil bütün insanların duygularının beslendiği bir kenttir. Bu bağlamda şehrin doğasına havasına suyuna yaşam kalitesine çocuklarına gençlerine hayata kadına bütün unsurlarıyla çok özenli çok nitelikli bir 5 yılı bu şehre yaşatmak en büyük arzumuzdur.

Bunu yaparken yükümüzü hafifletecek tek şey vardır o da bütün şehrin yetenekli insanlarının dünyanın belki de en kıymetli insan kaynağının bulunduğu böylesi kadim bir şehrin her insanından her bireyinden faydalanmanın yöntemlerini daha da yukarıya taşımak ki o da zaten çok güçlü bir demokrasi anlayışına denk düşüyor. Bu konuda da çok kararlı çok istekli ve asla bu işin sahibi olduğunu değil bu işin emanetçisi ve temsilcisi olduğunu bilen bir anlayışla 5 yıla talibim ve bunu başaracağımızı ve çok değerli bir 5 yıl geçirdiğimizi bundan sonraki 5 yılda da bu değeri bilinci artırarak daha da iyi 5 yılı geçireceğimize eminim. Bu kapsamda emeği geçen çok insan var.

Vatandaşlarımız 16 milyon İstanbullu dualarıyla Türkiye'nin dünyanın her yerinden bize katkı sunan nice insanlarımız partimizin her bireyi başta genel başkanımız olmak üzere bütün bireylerine emekçisine İstanbul'un güçlü ittifakını kuran insanlara herkese tek tek teşekkür ediyorum. Büyük bir emek var bu işin arkasında. Geçtiğimiz 5 yılı iyi bir referansla önümüze koyma başarısını ortaya koyan insanlarına 90 binin üze4rinhdeki çalışanımıza ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Ama çok daha önemlisi bu yolun çok meşakatli olduğuna bilerek büyün baskılara sıkıntılara rağmen yanımızda dimdik duran en büyük destekçimiz olan sevgili eşime çocuklarıma anneme babama kardeşime hepsine yürekten teşekkür ediyorum. Umarım ülkemiz bu seçimle beraber daha nitelikli sevgiyle dolu daha barışçıl daha güçlü bir ortamın varlığıyla adil birbirine iyi davranan bir siyaset dilini şehrimizin ülkemizin her yerinde yaşar ve yaşatırız. En büyük sorumluluğumuz aynı zamanda bu. Siyasette söylenen her cümlenin en küçüklerimizin bile kulağına gittiğini onların gözleriyle her şeyiyle gördüğünü asla unutmadan konuşmayı her siyasi kişiliğe tavsiye ediyorum. Ben de bu tavsiyeden vazgeçmeden ve onu çiğnemeden hareket ed4ecdeğime buradan söz veriyorum. Mazbata şehrimize ve yeni dönem şehrimize elbette ki hayırlı olsun Allah beni mahcup etmesin hepinize teşekkür ediyorum.

Hepinize çok teşekkür ederim. Öncelikle şehrimizin mazbatası hayırlı uğurlu olsun. Elbette il seçim kuruluna teşekkür ederiz. Bugün bu süreç tamamlandı ve bu eşsiz paha biçilmez şehrin, emanetin hepimizin çok değer verdiği bu şehrin sorumluluğunu bir kez daha üstlenme onuru ve gururunu yaşıyorum. Tabii en başta tüm hemşehrilerimize 16 milyon İstanbulluya yürekten teşekkür ediyorum. Şimdi bugün tabii dün ne yazık ki dün çok talihsiz kaza yaşadık ve çok sayıda insanımızı kaybettik. Onun acısını yaşıyoruz. Hayatını kaybedenlere rahmet yakınlarına sabır diliyorum. Çok üzücü bir olay. İnşallah şehrimizde bu tür kazaları bu tür kötü olayları hiç yaşamayız. Hayatımız hep acılardan uzak aynı zamanda afetlerden uzak ve bizim insanlarımızı üzen olayları uzak bir dönemi hep birlikte yaşarız. Ben 31 Martı bir demokrasi bayramına dönüştürdüğüne de söylemek isterim. Hep birlikte bunu yaptınız. Demokratik tercihlerini bana oy vererek ya da vermeyerek başka türlü tavırlarla hiç fark etmiyor değerli buluyorum bu süreçteki her türlü tavrı. Bu süreçte herkese teşekkür ediyorum. Ama başta sevgili eşime çocuklarıma anne babama kardeşime bütün yakınlasrıma teşekkür ediyorum onlar en fazla ayrı kaldığımız ve sürecin belki en zor anlarını yaşayan insanlar oldular. Bu manada geçtiğimiz 5 yıllık süreçte hem de Allah sağlık sıhhat verir ve önümüzdeki 5 yıl da yine çok önemli bir süreci yaşıyor olacağız."

Van açıklaması

Tam bir garabet. Bütün bu hususları hassas ve titiz bir şekilde takip ediyorum. Ve bu konuda demokrasiden haktan hukuktan adaletten yana olmaktan bu kardeşiniz asla vazgeçmeyecek onu söyleyeyim. Haksızlığa karşı durmayan haksızlığı görüp de susan dilsiz şeytan olur. Bana yapılınca haksızlık başkasına yapılanca uzaktan seyretmek bu memleketin hiçbir insanına yakışmaz. Ben allah şahit hak yemem hakkımı yedirmem derken rakibim de olsa hakkı yeniyorsa gidip onu ayağa kaldırmayan namerttir. Haksızlıklara karşı sonuna kadar mücadelenin neferi olacağımı kimse unutmasın. İmamoğlunun işi seçim bitti işim bitti değil benim işim yeni başlıyor yeni.


Yorum Yazın