İddia: En düşük emekli aylığı 10 bin lira olacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
İddia: En düşük emekli aylığı 10 bin lira olacak
Abone ol
Kulislerdeki yayılan iddiaya göre, emekli aylığına yüzde 50-52 oranında zam yapılacak, en düşük emekli aylığı 10 bin liraya çıkartılacak.

2024 yıl başında uygulanacak maaş zammı düzenlemeleri için geri sayım başladı. Emekli aylığı zammı için kapsamlı düzenlemeler yıl başında yapılacak. İktidar partisinde yeni yılda emekli maaşlarıyla ilişkin çalışmalar başladı. 

Gazete Pencere yazarı Nuray Babacan’ın köşe yazısından aktardığına göre, kulislerde en düşük emekli aylığının 10 bin liraya çıkarılacağı iddia ediliyor. 

AK Parti kurmaylarının, yılbaşında ortalama yüzde 50-52’lik bir zam bekledikleri belirtiliyor. Ancak, maliyenin direneceğini söyleyenlere göre ise bu oran yüzde 45 olacak.

Emekli çiftçilere ikramiye formülü

Babacan ayrıca, kasım ayında çalışmayan emeklilere verilen ikramiyeyle ilişkin kulis haberinde de, personel emeklilere ikramiye verilmemesiyle ilişkin tepkilerin sürdüğünü belirterek, ”Cumhurbaşkanının talimatıyla emekli çiftçilere ikramiye ödenmesi formülünün bulunduğunu öğrendik. Bunun için yasal düzenleme gerekmediği, tebliğ yayınlayarak sorunun çözüleceği ifade ediliyor. Yakında düzelttikleri hatalarını ‘çiftçilere müjde’ diye duyururlarsa hiç şaşırmayın. Bu eksikliği öğrenen Cumhurbaşkanının ekibine kızdığını da anımsatalım” diye yazdı. 


Yorum Yazın