Cumhuriyetimizin 100. Yılına saygı oyunu ‘Bu memleket bizim’ İBB Şehir Tiyatroları'nda

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Cumhuriyetimizin 100. Yılına saygı oyunu ‘Bu memleket bizim’ İBB Şehir Tiyatroları'nda
Abone ol
Cumhuriyetimizin 100. yılı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları tarafından özel olarak hazırlanan 38. Genç Günler’in kapanış oyunu olarak seyirciyle yeniden buluşan “Bu Memleket Bizim,” 19 Mayıs 2024 tarihinde saat 21.00’de Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneye konuluyor. Sınırlı sayıdaki biletin bu eşsiz oyunu kaçırmamak için acele edin!

“Cumhuriyetimizin 100. Yılına Saygı…” duygusuyla hazırlanan “Bu Memleket Bizim”, kostümlerinden dekoruna, ışığından metnine, koreografisinden müziklerine, uzun süre hafızalarımızda etkisini sürdürecek bir oyun.

Oyuncularımızın bütün mevcuduyla sahnede olduğu bu görkemli oyunda, Milli Mücadele dönemi ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu, temel metinlerden yola çıkılarak anlatılıyor.

Döneme ait bütün materyaller taranarak, araştırma ve dokümantasyonunu dramaturji biriminin üstlendiği “Bu Memleket Bizim,” oyunun yönetmenleri Ali Gökmen Altuğ, Aslı Öngören, Yıldırım Fikret Urağ ve Yiğit Sertdemir tarafından kurgulanarak sahneye taşındı.

“Bu Memleket Bizim”, 19 Mayıs tarihinde 38. Genç Günler’in kapanış oyunu olduğu için ücretsiz seyredilebilecek. 19 Mayıs coşkusunun tüm görkemiyle yaşanacağı oyuna tüm gençlerimiz davetlidir.

Oyunun 20, 21 Mayıs tarihlerindeki gösterimleri ise ücretli olacak.

Oyunun biletleri ve ücretsiz davetiyeleri, gişelerden sehirtiyatrolari.ibb.istanbul/,  biletinial.com adreslerinden ve mobil uygulamadan temin edilebilir.


 


Yorum Yazın