Heyet görevlendirildi: CHP Van’a gidiyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Heyet görevlendirildi: CHP Van’a gidiyor
Abone ol

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde mazbatanın seçimi kazanan Abdullah Zeydan yerine AKP’nin adayına verilmesi üzerine bir heyet görevlendirdi. Van’da gidecek heyet, CHP Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal’dan oluşuyor.

AKP iktidarı Van Büyükşehir Belediyesi’ni yüzde 55 oyla kazanan DEM Parti’li Abdullah Zeydan’ın seçilme hakkını Adalet Bakanlığı’nın seçime 2 gün kala yaptığı itiraz üzerin elinden aldı. Zeydan’ın alması gereken mazbatanın 130 bin oy fark attığı AKP’li rakibi Abdullahat Arvas’a verilmesi YSK tarafından kararlaştırıldı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Özgür Özel’in karara tepki göstermesinin ardından CHP parti olarak da harekete geçti. Özel, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde mazbatanın seçimi kazanan Abdullah Zeydan yerine AKP’nin adayına verilmesi üzerine  Milletvekilleri Sevda Erdan Kılıç, Sezgin Tanrıkulu ve Mahmut Tanal’dan oluşan bir heyet görevlendirdi.

Özel, “Van’da mazbatanın seçimi kazanan adaya verilmemesi üzerine, halkın iradesini savunma, dayanışma ve yaşananları yerinde takip etmek için milletvekillerimiz; Mahmut Tanal, Sezgin Tanrıkulu, Kayıhan Pala ve Sevda Erdan Kılıç’tan oluşan heyetimizi görevlendirdik” açıklaması yaptı.

 


Yorum Yazın