Göktaşından çanta yaptılar: Fiyatı duyanları şaşırttı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Göktaşından çanta yaptılar: Fiyatı duyanları şaşırttı
Abone ol
Fransız moda devi Coperni, 55 bin yıl önce Fransa’nın güneyine düşen bir göktaşından ürettiği el çantasıyla sosyal medyanın gündemine oturdu. Şirket, çantanın “arkeoloji ve tasarımı ustaca birleştirdiğini” iddia ederken, lüks aksesuar 40 bin euroluk (830 bin lira) fiyat etiketi karışık tepkiler aldı.

Bir Fransız tasarımcı gerçek bir göktaşından yapılmış lüks bir el çantasını piyasaya sürdü. “Mini Meteorite Swipe Bag” adlı çanta Fransız moda markası Coperni tarafından üretildi ve 40 bin eurodan (830 bin lira) satışa çıkarıldı.

Sınırlı sayıda üretilen ürün, 1968 yılında Fransa’nın güneyinde bulunan ve 55 bin yıl önce Dünya’ya düşen Ay taşı ve reçineden üretildi.

Coperni internet sitesinde "Her parça özel olarak el yapımıdır, bu nedenle şekli resimdekinden biraz farklı olabilir ve ayrıca çanta, 'ısmarlama olması' sebebiyle iade edilemez" dedi.

Markanın açıklamasına göre çantanın üretildiği göktaşı her sipariş için ayrı ayrı tedarik edilecek ve Dünya'ya düştüğü yere bağlı olarak farklı özellikler gösterebilecektir.

Coperni'nin yeni kreasyonu sosyal medyada paylaşıldığında büyük bir tepki aldı. Bir Instagram kullanıcısı bunu 'ikonik' olarak nitelendirirken, bir diğeri 'Çakmaktaşlar için alışveriş çantası' olarak adlandırdı. Bir başkası ise 'annemin eski terliklerinin içi' gibi göründüğünü söyledi.

 


Yorum Yazın