38. Başkan oldu

Galatasaray'da Burak Elmas dönemi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Galatasaray'da Burak Elmas dönemi
Abone ol
Galatasaray'da seçimli olağan genel kurulda 1541 oyla yarışı kazanan Burak Elmas, sarı kırmızılı kulübün 38. başkanı oldu.

Galatasaray Lisesinde gerçekleştirilen kongrede, toplam 205 oyun kullanıldığı 30. ve son sandıkta Burak Elmas'a 71, Eşref Hamamcıoğlu'na 50, Metin Öztürk'e 24, Yiğit Şardan'a 58, İbrahim Özdemir'e de 2 oy çıktığı belirtildi.

Toplamda bin 541 oya ulaşan Burak Elmas, bin 500 oy alan en yakın rakibi Eşref Hamamcıoğlu'nun 41 oy önünde yer alarak başkanlığını ilan etti.

Kongrede adaylardan Metin Öztürk 893, Yiğit Şardan 682, İbrahim Özdemir de 92 oy aldı.

KATILIM YÜKSEK OLDU

Galatasaray'da genel kurul üyeleri seçime yoğun ilgi gösterdi. Seçim için 4 bin 731 üyenin liseye gelerek, kartlarını aldıkları duyuruldu. Yeni tip koronavirüs önlemlerinin alındığı genel kurulda, üyelerin Galatasaray Lisesi ile oy kullanılan sınıfların önünde uzun kuyruklar oluşturduğu görüldü.

ÖZTÜRK VE ALBAYRAK SALONDAN AYRILDI

Oy sayımında 16. sandık sonuçlarının açıklanmasının ardından başkan adaylarından Metin Öztürk, seçimi önde götüren Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas'ı tebrik ederek ekibiyle beraber salondan ayrıldı. Adaylardan Yiğit Şardan'ın listesinde yer alan Abdurrahim Albayrak da salondan ayrılan bir diğer isim oldu.

KORİDORLARDA GERGİNLİK

27 ve 28 numaralı sandıkların açıklanmasından önce Tevfik Fikret Salonu'nun koridorlarında ufak çaplı bir arbede çıktı. GSTV'nin verdiği bilgiye göre tansiyon yükselmeden yatıştırılırken, Divan Kurulu başkanına konu hakkında bilgi verildi.

ELMAS ÖNE GEÇTİ, KRAVATINI ALDI

Adaylardan Eşref Hamamcıoğlu yarışı uzun süre önde götürürken, genç üyelerin oy kullandığı sandıkların açılmasıyla farkı yavaş yavaş kapatan Burak Elmas, 28 numaralı sandığın sonuçlarının açıklanması ile yirmi oy farkla öne geçti. Basın mensupları, Elmas ve Hamamcıoğlu'nun oturduğu en ön sıranın önünde görüntü almak için birbirleriyle yarıştı. Burak Elmas, son iki sandığın açıklanmasından önce sarı-kırmızı renkli kravatını eline aldı. Üst kattaki balkondan sayımın yapıldığı alt salona gayriresmi sonuçlara dair bir şeyler söylenirken, salonda bulunanlar balkondakileri susturdular.

HAMAMCIOĞLU'NDAN ELMAS'A TEBRİK

Resmi sonuçların ilan edilmesiyle başkan Burak Elmas olurken, salonda büyük coşku yaşandı. Burak Elmas'ın rakibi Hamamcıoğlu, yaptığı konuşmayla Elmas'ı tebrik etti. Hamamcıoğlu'nun ardından mikrofonu eline alan Elmas, taraftarlara ve ailesine teşekkür etti.

 


6 gollü maçta kazanan AlmanyaÖnceki Haber

6 gollü maçta kazanan Almanya

Murat Bayar kaleme aldı: Futbol "Oyunu!.."Sonraki Haber

Murat Bayar kaleme aldı: Futbol "Oyunu!....

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar