Fenerbahçe yönetimine "tam yetki" verildi: Ligden çekilme kararı 3 ay süreyle ertelendi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fenerbahçe yönetimine "tam yetki" verildi: Ligden çekilme kararı 3 ay süreyle ertelendi
Abone ol
Fenerbahçe Kulübünün gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulda, yönetimin sunduğu 4 maddelik önerge, üyeler tarafından oy birliğiyle kabul edildi.

Ülker Stadyumu'nda gerçekleştirilen olağan genel kurulda Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç ve Fenerbahçe Kulübü Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından 4 maddelik önerge, genel kurul üyelerinin oyuna sunuldu.

Oy birliğiyle kabul edilen önergeyle Fenerbahçe yönetimi, alınan karar doğrultusunda oylamaya sunulan maddeleri, görev süresi boyunca hayata geçirme yetkisine sahip oldu.

Önergede yer alan maddeler

Mevcut yönetimin görev süresinin bitimine kadar tam yetki verilmesi için sunulan önergede, şu maddeler yer aldı:

1- Uygun bir tarihe ertelenmemesi ve yabancı hakem atanmaması halinde 2023 Süper Kupa mücadelesine çıkmamak veya 2023 Süper Kupa maçına futbol 19 yaş altı takımıyla katılmak.

2- Önümüzdeki sezondan itibaren 2 sezon Türkiye Kupası'na katılmamak veya önümüzdeki 2 yıl Türkiye Kupası'na futbol 19 yaş altı takımıyla katılmak.

3- Türkiye'de futbol faaliyetlerimizle ilgili verilecek kararlardan bağımsız olarak her halükarda yurt dışı yapılanması hususunda gerekli yol haritasını belirlemek ve hayata geçirmek.

4- Futbol paydaşları dışında yapılan müdahaleler ile Türk futbolunun geldiği ve sürdürülemez nokta itibarıyla UEFA ve FIFA'nın ilgili kurullarına gerekli aksiyonların alınması için başvuruda bulunmak.

Ali Koç: Ligden çekilme kararının 3 ay sonraki genel kurula kadar rafa kaldırıyoruz

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç, çoğunluğun sağlanmasıyla başlayan olağanüstü genel kurulda açıklamalarda bulundu. Ülker Stadı'nda düzenlenen toplantıda konuşan Koç, Fenerbahçe'nin Türkiye'nin en büyük ailesi olduğunu vurguladı.

Koç, kongrenin olağanüstü yoğunlukta gerçekleştiğini belirterek, "Böylesine bir günde hafta içi ramazan ayı olmasına rağmen, çok kısa sürede çağrı yapmış olmamıza rağmen bu şekilde tribünleri doldurmanız olağanüstü. Bu sayıyı yakalamamızı istemeyen, dua eden düşmanlarımızın yanında dost bildiklerimiz de vardı. Dosta güven, düşmana korku salan bir tepki verdiniz, sizlere helal olsun" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe'nin uzun yıllar spor dışında birçok alanda mücadele etmek zorunda kaldığını dile getiren Koç, "Trabzonspor ile dünyanın normal hiçbir ülkesinde tamamlanmasına izin verilmeyecek bir müsabakayı bir kez daha oynamak zorunda bırakıldık. Birçok kez yaşadığımız gibi bir kez daha planlı ve organize zorbalıkla şampiyonluğumuz elimizden alınmaya teşebbüs edilmiştir" şeklinde konuştu.

Koç, yaşananların sadece son maçla sınırlı olmadığını belirterek, "Son maçta kaybettiğimiz şampiyonluk, sözde şike kumpası, otobüsümüzün kurşunlanması, ittifaklarla şampiyonluklarımızın çalınması, standart dışı hakem yönetimleri, TFF ve kurullarının çifte standart yaptırımları, başarı için her yol mübahtır anlayışıyla kin ve nefret kusan bazı rakipler ve bunlara müsemma gösterenler ve sayamayacağımız çok daha fazlası bizlere gerçek anlamda yeter dedirtti" diye konuştu.

Trabzonspor maçında yaşanan olayları da eleştiren Koç, "Trabzonspor maçında gergin geçeceği bilindiği halde tedbir alınmadığını" vurguladı. Koç, futbolculara ceza verdirmeye çalışan rakiplerine de göndermede bulunarak, "Tek önceliği futbolcularımıza ceza verdirtmeye çalışan bazı rakiplerimizi de not ettik" dedi.

Süper Kupa finaline ilişkin olarak da konuşan Koç, "Ligden çekilme opsiyonunu masadan kaldırıyoruz. Aynı çağrıyı tekrar yapıyorum, lütfen Urfa'ya seyahat planı yapmayın, Süper Kupa biletlerini rezerve etmeyin" şeklinde konuştu.

Başkan Koç, "En az 2 sezon Türkiye Kupası'na katılmama düşüncesindeyiz. Bu opsiyonu 3 ay sonraki genel kurula kadar masadan kaldırıyoruz" ifadelerini kullandı.


Yorum Yazın