Fatih Erbakan’dan, ’Siverek’ açıklaması

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Fatih Erbakan’dan, ’Siverek’ açıklaması
Abone ol

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ’Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde usulsüz oy kullanımı’ iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, ’Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde usulsüz oy kullanımı’ iddialarına ilişkin yazılı açıklama yaparak şunları kaydetti:

’Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde usulsüz oy kullanımı’ iddialarına dair somut kanıtların dün itibari ile ellerine ulaştığını belirterek, ”İddiaların ardından hukuk ekibimiz, konuyu yakından takip etmeye başlamıştır. Bilinmesini isteriz ki; Türkiye bir hukuk devletidir. Hukuku çiğneyip milletin iradesini yok sayarak sonuç almaya çalışmak millet iradesine vurulacak bir darbe niteliğindedir. Yeniden Refah Partisi olarak, kamu görevlilerinin üstünde oluşturulan iktidar baskısını kaygıyla izliyoruz. Somut kanıtlar kamuoyunun malumu olup Yüksek Seçim Kurulu’nu ve Cumhuriyet Savcılarımızı buradan bir kez daha görevlerini tarafsızlık ilkesine göre yerine getirmeye çağırıyoruz. Milletimizin bize emanet ettiği her bir oyun sonuna kadar takipçisi olacağımızı tekraren beyan ediyoruz. Adaletin tecellisi ve bağımsız yargının görevini sağlıklı bir şekilde yerine getirebilmesi adına başta iktidar mensupları olmak üzere tüm ilişkin bürokrat ve memurları sorumluluk bilinci çerçevesinde hareket etmeye davet ediyoruz.”

 


Yorum Yazın