F1 CEO'su Stefano Domenicali'den 10 yıllık sözleşmeye olumlu sinyal!

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
F1 CEO'su Stefano Domenicali'den 10 yıllık sözleşmeye olumlu sinyal!
Abone ol
Türkiye'de düzenlenen Formula 1'i, yarış haftası boyunca tam 190 bin kişi yerinden takip etti. Muhteşem organizasyon geride kalırken, F1 Yönetimi, İntercity İstanbulPark yetkililerini tebrik etti.

2005-2011 yılları arasında ev sahipliği yaptığımız Formula 1, geçtiğimiz sene geçici olarak ülkemize geri dönmüştü. Muhteşem organizasyon, bu yıl da pandemi nedeniyle yarış yapamayan ülkelerin yerine İstanbul'a geldi. İntercity İstanbul Park'ta 3 gün boyunca devam eden organizasyon geride kaldı. Başta asfalt sorunu olmak üzere, geçtiğimiz yıl meydana gelen tüm problemler ortadan kaldırıldı. Hâl böyle olunca Formula 1 Yönetimi de etkinlik sonrasında İstanbul Park yetkililerini tebrik etti.

2022'den, 2032'ye kadar...

F1 CEO'su Stefano Domenicali'nin, yarış sonrasında İntercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak'ı kutladığı öğrenilirken, ikili arasında uzun soluklu sözleşme konusunda da görüşmelerin yapıldığı bildirildi. Domenicali'nin, 10 yıllık sözleşme konusunda olumlu sinyaller verdiği belirtildi. Konuyla ilgili olarak çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğü öğrenilirken, Formula 1'in Türkiye'de 2022-2032 yılları arasında yapılabilmesi konusunda imzalanabilecek olası bir sözleşme hakkında açıklamanın yapılması planlanıyor.

Bu sefer tam kapasite!

Normal şartlar altında İntercity İstanbul Park'ın, 240 bin kişilik tribün kapasitesi bulunuyor. Ancak bu yıl, pandemi nedeniyle biletlerin sadece 100 bini satışa çıkarıldı. 3 gün boyunca devam eden etkinliği de 190 bin kişinin takip ettiği öğrenildi. Bu arada Formula 1, eğer ülkemizde gelecek yıl yapılırsa, koronavirüs şartlarına göre biletlerin tamamının satışa çıkarabileceği edinilen bilgiler arasında yer aldı.


Nobel Ödüllerinde kritik kararÖnceki Haber

Nobel Ödüllerinde kritik karar

Devlet Bahçeli: Anayasadan Atatürk'ü çıkarmayı düşünüyor musunuz?Sonraki Haber

Devlet Bahçeli: Anayasadan Atatürk'ü çık...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!

Ana Sayfa
Web TV
Foto Galeri
Yazarlar