Erdoğan, yine Özel ile CHP'yi hedef aldı: Ayakları titremeye başladı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erdoğan, yine Özel ile CHP'yi hedef aldı: Ayakları titremeye başladı
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'daki seçim mitinginde CHP lideri Özgür Özel ile CHP'yi hedef aldı. Erdoğan, "Sandıkta hesaba çekilecekleri günler yaklaştıkça ayakları titremeye başladı" dedi. Erdoğan ayrıca, mevcut sorunları kendi partisinin çözebileceğini savundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Antalya'da düzenlenen miting ve aday tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Yine CHP'yi hedef alan Erdoğan, "Sandıkta hesaba çekilecekleri günler yaklaştıkça bunların ayakları titremeye başladı. Hangi kılığa gireceklerini şaşırdılar. CHP’nin genel başkanı önce İstanbul’da, Mersin’de ve kimi başka yerlerde DEM ile demlendi. İttifak yaptı. Bu iki parti aralarında yaptıkları gizli anlaşmalarla belediye başkan adaylıklarını, meclis üyeliklerini, belediye yönetimlerini paylaştılar. Sonra da CHP Genel Başkanı çıkıp utanmadan ‘DEM’le ittifakımız yok’ diye demeç veriyor. Yalan bunların ağzına yuva yapmış" ifadelerini kullandı.

"Bu kardeşiniz cumhurbaşkanı olarak bu ülkenin başında mı? Başında. Ayrıca Cumhur İttifakı olarak kabine inşallah bizde mi? Şimdi Cumhur İttifakı ve şu anda da hükümet olarak iş başında olduğumuza göre yerel yönetimi de 31 Mart’ta bize teslim ettiğinizde ülkeyi biz uçurmaya devam edecek miyiz? Öyleyse bu ülkeyi maalesef çöpten, çukurdan, çamurdan çıkarmayanlara bir daha teslim edemeyiz.

Cumhur İttifakı Antalya belediye başkan adayları şu şekilde:

Akseki: İbrahim Özkan
Aksu: Durmuş Kaan Şahin
Alanya: Adem Murat Yücel (MHP)
Demre: İbrahim Oğuz (MHP)
Döşemealtı: Bekir Kıvrım
Elmalı: Durmuş Ali Gökçe
Finike: Cenk Şimşek (MHP)
Gazipaşa: Mustafa Aksoy (MHP)
Gündoğmuş: Ali Gülen
İbradı: Hatice Sekmen
Kaş: Mutlu Ulurtaş
Kemer: Rahman Şeker
Kepez: Rıza Sümer
Korkuteli: Sadık Önal (MHP)
Konyaaltı: Durali Kolpak
Kumluca: Hüseyin Orhan Tekin
Manavgat: Prof. Dr. Süleyman Okudan
Muratpaşa: Özdemir Manavoğlu
Serik: Dr. Veli Vural

Öne çıkan açıklamaları şu şekilde:

"Bugün bir kez daha sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyuyorum. Sordum, katılım nedir diye… Verilen rakam 80 bin. Evet, on binler Antalya’da bugün bizlerle beraber.

Buğulu gözlerle Akdeniz ufuklarını süzen Antalya… Turizmiyle, tarımıyla, hepsinden önemlisi insanıyla ülkemize değer katıyor, huzur veriyor. Hazır mıyız Antalya? Antalya artık diplomasinin küresel yıldızlarından biri haline dönüşüyor. Dün başlayan Antalya Diplomasi Forumu bu yükselişlerin işaretlerinden biridir. Binlerce katılımın olduğu Antalya Diplomasi Forumu’nu izlediniz değil mi? Antalya artık sadece Türkiye’nin değil, dünyanın birleştiği bir yer. Diplomasi Forumu gibi organizasyonlar Antalya’nın marka değerini artırıyor. Ben bu vesileyle başta evladınız, yol arkadaşım Mevlüt Çavuşoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Bu konuda önemli gayretleri oldu ve Diplomasi Forumu’nu buralara kadar getirdik.

Seçimler siyasetçiler için hesap verme dönemleridir. Biz zaten yıllardır hesap verdik, veriyoruz ama hesaptan kaçanlara 31 Mart’ta hesap sormaya hazır mıyız? Hükümeti veya belediyeleri yönetmek için sandıkta yetki alan siyasetçiler, seçim meydanlarında yaptıklarının muhasebesini yapar, yapacaklarının sözünü verirler. Milletimiz gördüklerini değerlendirir, verdiği kararı da sandıkta ilan eder. Antalya geçtiğimiz 5 yılda büyükşehirini yönetenlere notlarını veriyor, önümüzdeki 5 yıl için aday olanları ölçüp tartıyor. Cumhur İttifakı olarak Antalya’ya hizmete talibiz. Bu vesileyle geçitğimiz Mayıs ayında yapılan seçimlerde bu kardeşinize yüzde 43 oy oranıyla bize destek verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum.

Bu kardeşiniz cumhurbaşkanı olarak bu ülkenin başında mı? Başında. Ayrıca Cumhur İttifakı olarak kabine inşallah bizde mi? Şimdi Cumhur İttifakı ve şu anda da hükümet olarak iş başında olduğumuza göre yerel yönetimi de 31 Mart’ta bize teslim ettiğinizde ülkeyi biz uçurmaya devam edecek miyiz? Öyleyse bu ülkeyi maalesef çöpten, çukurdan, çamurdan çıkarmayanlara bir daha teslim edemeyiz.

Tüm sermayesi yalan üzerine kurulu bir zihniyet var ki bir türlü ıslah olmuyor. Bir türlü milletin safına katılamıyor. Bu faşist zihniyet tercihini ya darbecilerden son dönemde de terör örgütlerinden yana kullanıyor. Geçtiğimiz günlerde CHP’nin yeni genel başkanı parti teşkilatının yöneticilerine seçim dönemine özel öğütler veriyor. Ne diyor? ‘Gerçek niyetinizi saklayın’ diyor. ‘Konuşmayın ki tepki almayın’ diyor. ‘Susun ki yüreğinizdekilerden vatandaş haberdar olmasın’ diyor. Şu seçim geçene kadar sahte olun, milleti kandırın diyor. Kim bu? CHP’nin genel başkanı. Akla bakar mısınız? Parti yöneticilerine millete saygılı olun demiyor da milleti kandırın diyor.

Sandıkta hesaba çekilecekleri günler yaklaştıkça bunların ayakları titremeye başladı. Hangi kılığa gireceklerini şaşırdılar. CHP’nin genel başkanı önce İstanbul’da, Mersin’de ve kimi başka yerlerde DEM ile demlendi. İttifak yaptı. Bu iki parti aralarında yaptıkları gizli anlaşmalarla belediye başkan adaylıklarını, meclis üyeliklerini, belediye yönetimlerini paylaştılar. Sonra da CHP Genel Başkanı çıkıp utanmadan ‘DEM’le ittifakımız yok’ diye demeç veriyor. Yalan bunların ağzına yuva yapmış

Milletimiz onların ciğerlerini biliyor. Biz milletimize sözümüz olan eser ve hizmet siyasetine devam ediyoruz. Türkiye’nin demokrasi ve kalkınma eksiklerini telafi ettiğimiz gibi bugünki sıkıntılarını da biz çözeceğiz, biz. Ülkemizi siyasetiyle, sanayisiyle, teknolojisiyle, tarımıyla, turizmiyle dünyanın en üst sıralarına nasıl taşıdıysak, Türkiye Yüzyılı’yla zirveye de öyle çıkaracağız. Gerisinde 10 yıllık zorlu bir mücadelenin, küresel krizin olduğu ekonomik sıkıntıların çözümünde önemli mesafe kat ettik.

Kesintisiz büyüme iklimiyle istihdam, ihracat, turizmde her yıl yeni rekorlar kırıyoruz. Büyüme rakamları açıklandı. Türkiye geçtiğimiz yıl yüzde 4,5 oranında büyürken, milli gelirimiz 1,1 trilyonu ve kişi başına milli gelirimiz 13 bin doları aştı. Nereden, nereye.


Yorum Yazın