Diyarbakır Valiliği: DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hatun gözaltına alınmadı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Diyarbakır Valiliği: DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hatun gözaltına alınmadı
Abone ol
Partiden yapılan açıklamada gözaltı hazırlığı yapılarak ablukaya alındığı ancak Hatun, Bucak ve ilçe belediye eş başkan adaylarının serbest bırakıldığı aktarıldı

Diyarbakır Valiliği, DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doğan Hatun’un gözaltına alınmadığını açıkladı. Partiden yapılan açıklamada DEM Parti’nin Diyarbakır adayı Hatun, il başkan adayı Bucak ve ilçe belediye eş başkan adaylarının gözaltı hazırlığı yapılarak ablukaya alındığı aktarıldı. Valilikten yapılan açıklamada ise il başkan adayı Serra Bucak ve ilçe belediye eş başkan adaylarının durumuna dair bilgi verilmedi. 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nin (DEM Parti), Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan aday Doğan Hatun, sosyal medya hesabından il başkan adayı Serra Bucak ve ilçe belediye eş başkan adayları olarak gözaltına alındıklarını duyurdu.

Partiden yapılan açıklamada DEM Parti’nin Diyarbakır adayı Hatun, il başkan adayı Bucak ve ilçe belediye eş başkan adaylarının gözaltı hazırlığı yapılarak ablukaya alındığı aktarıldı.

Diyarbakır Valiliği ise şu açıklamayı yaptı: 

”Bazı sosyal medya hesapları ve basında yer alan ’DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doğan Hatun’un ilimizde gözaltına alındığına ilişkin haber ve yorumlar’ kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bu haber ve yorumların mağduriyet algısı oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak yapıldığı değerlendirilmektedir.”


Yorum Yazın