Depremzedelere ”Konteynerleri boşaltın” diyen İzmir Valiliği elektrik ve sularını kesti

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Depremzedelere ”Konteynerleri boşaltın” diyen İzmir Valiliği elektrik ve sularını kesti
Abone ol
İzmir Valiliği, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin sonrasında İzmir’de Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelerden 30 Eylül itibarıyla konteynerleri boşaltmalarını istedi. Gidecek yerleri olmadığı için konteynerlarda kalmaya devam eden depremzedelerin 15 gün önce elektrikleri, son olarak da suları kesildi. Depremzedeler duruma tepkiliydi.

Kahramanmaraş merkezli, 11 şehrin etkilendiği 6 Şubat depremlerinin ardından İzmir Valiliği Bayraklı Geçici Konaklama Merkezi’ne yerleştirilen depremzedelere, 30 Eylül itibarıyla konteynerleri boşaltmaları için tebligat gönderildi. Gidecek yerleri ve maddi durumları olmadığını söyleyerek konteyner kentten ayrılmayan depremzedelere tahliye için verilen süre dolunca 15 gün önce konteyner kentin elektrikleri kesildi. 

Aralarında AFAD ekiplerinin de bulunduğu görevliler son olarak da konteynerlarda kullanılan suların vanasını kapattı.

Vatandaşlar, konteynerlara gelen suların vanası kapatmaya gelen görevlilere tepki gösterdi.

 Bir vatandaş, “Biz burada susuz nasıl yaşayacağız? Benim binamı yıktı bu devlet, yapsın versin. Ben çok zor durumdayım. Böyle olur mu, bu çocuklara günah değil mi? Niye kesiyorlar suları? Biraz duyarlı olun ya” sözleriyle tepkisini dile getirdi. Bir başka vatandaş da elektrikleri olmadığı için çocukları üşümesin diye bahçede ateş yaktıklarını anlattı. Vatandaş, görevlilere “Biz zaten elektriksiz neler çekiyoruz. Yapmayın” diye seslendi. Çeşmelerinden suların akmadığı görüntüleri paylaşan depremzedeler “Çeşmelerimizden su akmıyor, kestiler suları” dedi. 


Yorum Yazın