CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun oğlu ve yeğeninin yaralandığı bıçaklı kavga kameralara yansıdı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP’li Sezgin Tanrıkulu’nun oğlu ve yeğeninin yaralandığı bıçaklı kavga kameralara yansıdı
Abone ol
İstanbul Beyoğlu’nda bir pasajda restoran işleten iki grup arasında öne sürülene göre “müşteri kapma” nedeniyle bıçaklı kavga çıktı. Yaşanan kavgada CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun oğlu Mitan Alican Tanrıkulu baldırından, yeğeni Mehmet Cemal Tanrıkulu ise bacağından bıçakla hafif şekilde yaralandı.

Beyoğlu polisinin olayla ilgili gözaltına aldığı 7 şüpheli adli makamlarca serbest bırakılırken, tarafların restoranları ise ruhsatsız olduğu gerekçesiyle zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.

İHA'da yer alan habere göre; olay, geçtiğimiz pazar günü saat 01.00 sıralarında Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, semtteki bir pasajda bulunan iki restoran işletmecisi arasında “müşteri kapma” nedeniyle tartışma çıktı. Tartışmanın büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine restoran sahibi Ali Ekber Y. ve diğer restoranın sahibi Özgür Savaş Tanrıkulu birbirine girdi.

Kısa bir süre sonra taraflar birbirlerinden ayrıldı. Kavgayı duyan Ali Ekber Y.’nin tanıdıkları pasaja gelince karşı tarafla aralarında tekrardan kavga çıktı.

Olayın ardından Tanrıkulu’nun yaralanan oğlu ve yeğeni kendi imkanlarıyla Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine geçerek tedavi oldu.

Emniyette ifadeleri alınarak adli işlemleri yapılan 7 şüpheli, adli makamlarca serbest bırakıldı. Ayrıca pasajda 21 Haziran'da 9 iş yeri polis ve zabıta ekiplerince denetlendi. Denetlemeler sonucunda 3 iş yeri mühürlenirken 4 iş yerine "mühür fekki" nedeniyle işlem yapıldı.


Yorum Yazın