CHP yerel seçimler için adayları konuşmaya başlıyor: Antalya’da Muhittin Böcek’in pek şansı gözükmüyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP yerel seçimler için adayları konuşmaya başlıyor: Antalya’da Muhittin Böcek’in pek şansı gözükmüyor
Abone ol
31 Mart 2024 seçimleri yaklaşırken, CHP belediye başkan adaylarının nasıl belirleneceği belli olmaya başladı. Seçimlerin önemli şehirleri arasında yer alan Antalya Büyükşehir Belediyesi için Muhittin Böcek’in yeniden aday gösterilmesi düşük ihtimal olarak gösteriliyor.

CHP MYK, haftalık toplantısında yerel seçim konusunu ele alacak. CHP aynı zamanda, mevcut yönetiminde oldukları şehirler ve ilçelerde memnuniyet anketi de yaptırıyor.

Antalya’da Ümit Uysal ve Turgay Genç isimleri önde

Kulislere yansıyan iddialara göre, seçimlerde kritik bir öneme sahip Antalya Büyükşehir Belediyesi için Muhittin Böcek’in yeniden aday gösterilmesi düşük ihtimal olarak görülüyor.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç’in anketlerde Muhittin Böcek’in önünde olduğu ifade ediliyor. CHP, önceki seçimlerde alamadıkları birçok şehri de kazanma iddiasında.

AKP için Antalya’da hangi isimler konuşuluyor

Öte yandan AKP’nin ise Antalya’da eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eski Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Özlenen Özkan veya bir ilçe başkanı ile yarışa gireceği konuşulanlar arasında.


Yorum Yazın