CHP lideri Özgür Özel oyunu kullandı: Karar milletin ve bu karara saygılı olacağız

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
CHP lideri Özgür Özel oyunu kullandı: Karar milletin ve bu karara saygılı olacağız
Abone ol
CHP Genel Başkanı Özgür Özel, oyunu Manisa merkez Yunusemre ilçesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik İlkokulu'nda ailesi ile birlikte oy kullandı.

Özel'in okula gelişi sırasında bazı vatandaşlar alkışlarlarla destek verdi. Oy vereceği 1174 nolu sandıkta sıraya giren Özel, vatandaşların öncelik tanıma talebini de reddedetti.
Eşi ve kızına öncelik veren Özel kendisine sıra gelince oy pusulası ve zarfını alarak kabinde oyunu kullandı. Özel'in oy kullandığu Yunusemre ilçesinde 12 aday yarışıyor...

Özel, oy verme işleminin ardından Ankara'ya dönerek seçim sonuçlarını CHP Genel Merkezi'nde takip edecek.

 

Özel'in oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamadan öne çıkanlar şöyle:

Vatandaşlarımız da yerel yöneticileri seçmek için sandık başındalar. Türkiye'deki başta muhtar adayları olmak üzere hangi partiden olursa olsun herkese başarılar diliyorum. Siyasi tartışmalar oldu, haksızlıklar oldu ancak çok büyük kazalar olmadan bugüne geldik. YSK'yı takip ediyoruz, şu ana kadar seçimin sorunsuz ilerlediği ifade ediliyor. Zaman zaman seçimlerde tansiyon yükselebilir. Herkesi bugün sakinliğini koruması ve itidalli davranmaya davet ediyorum. Seçimin güvenle geçmesini temenni ediyorum.

Sevinç gösterilerinde kullanılacak bir kurşun evlatlarımızın kaybedilmesine sebebiyet verebiliyor. Silahlardan uzak durulmasını temenni ediyorum. Taşkınlıktan uzak durmayı ve bu seçimin kaybedeninin olmadığını hatırlatmak istiyorum. Biz bugün belki sandıkta 20 milyon-30 milyon kişiyiz ama yarın Türkiye'de 84 milyon kişiyiz. Siyasiler de böyle yapacak, vatandaş da böyle yapacak. Seçim geride kalacak.

Görevini dört dörtlük yapacağına inandığımız adaylarla karşınızdayız. Ama bundan sonra karar milletin ve bu karara saygılı olacağız.


Yorum Yazın