Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4.3 büyüklüğünde deprem
Abone ol
Bursa, Balıkesir, İstanbul, Çanakkale ve çevre illerde hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD, saat 6:21'de Biga'da 4.3 büyüklüğünde deprem meydana geldiği ifade edilerek, depremin 12.12 kilometre derinlikte gerçekleştiği kaydedildi.

Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 06.21'de Çanakkale'nin Biga ilçesinde 4,3 büyüklüğünde yer sarsıntısı kaydedildi.

Depremin 12.12 kilometre derinlikte olduğu belirlendi.

Sosyal medyada, sarsıntının İstanbul, Balıkesir ve Bursa'dan da hissedildiğine ilişkin paylaşımlar yer aldı.

Valilik: İlk bilgilere göre herhangi bir olumsuz durum oluşmamıştır

AFAD ekipleri depremin hissedildiği bölgede tarama faaliyetleri gerçekleştirirken, Çanakkale Valiliği Biga ilçesinde meydana gelen 4.3 şiddetindeki depremle ilgili yazılı açıklama yaptı.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz Biga ilçesi merkezli olarak meydana gelen 4.3 büyüklüğündeki depremde alınan ilk bilgilere göre herhangi bir olumsuz durum oluşmamıştır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur” ifadelerine yer verildi.

Avrupa-Akdeniz Sismoloji Merkezi'nin konuya ilişkin yaptığı paylaşımda Çanakkale'nin Biga ilçesi yakınlarında yerel saatle 6:21'de 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi.

Kandilli Rasathanesi, depremin merkez üssünün Biga Eskibalıklı olduğunu büyüklüğünün ise 4.0 olduğunu bildirdi.


Yorum Yazın