Leyla Emeç Tavşanoğlu yazdı:

Bıldır yenen hurmalar ya da Henri Barkey’le bir akşam yemeği

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bıldır yenen hurmalar ya da Henri Barkey’le bir akşam yemeği
Abone ol
Bizde yayımlanan haberlerde Barkey’den “eski CIA” görevlisi diye söz ediliyor. Yahu adam ABD’de LeHigh Üniversitesi öğretim üyesi. CIA ajanlığı nereden çıktı? Neyse... Biz dönelim konumuza.

Gezi davasından yaklaşık beş yıldır hapis yatan Osman Kavala... Tam beraat etmek üzereyken Amerikalı Prof. Henri Barkey’le bir akşam yemeği yediği ortaya atılınca yeniden tutuklama kararının çıkması. Aradan geçen uzun bir zaman sonra CHP Washington Temsilcisi Yurter Özcan’ın “Barkey’le akşam yemeğini yiyen Osman Kavala değil gazeteci Aydıntaşbaş’tı” deyivermesi. Barkey’nin de isim vermeden yemek yediği kişinin Kavala değil, “ünlü bir gazeteci” olduğunu söyleyivermesi. Aslı Aydıntaşbaş’ın yediği yemeği de, Henri Barkey’i de yakından tanıdığını inkar etmesi... Tam bir bulmaca.

Bizde yayımlanan haberlerde Barkey’den “eski CIA” görevlisi diye söz ediliyor. Yahu adam ABD’de LeHigh Üniversitesi öğretim üyesi. CIA ajanlığı nereden çıktı? Neyse... Biz dönelim konumuza. Şu anda bütün gözler Aslı Aydıntaşbaş’a çevrilmiş durumda. Cep telefonu kullanım dışıymış. Öğrenildiğine göre Eylül ayında Washington’daki düşünce kuruluşu Brookings Institute’da Avrupa programı uzmanı olarak görev almaya hazırlanıyormuş...

Köşe yazısının tamamını aşağıdaki linkten okuyabilirsiniz.


Yorum Yazın