Bakan Bilgin, EYT'yle ilgili çalışmalarının bulunduğunu söyledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Bakan Bilgin, EYT'yle ilgili çalışmalarının bulunduğunu söyledi
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni asgari ücreti açıklamasının ardından soruları yanıtlayan Bilgin, asgari ücretin artırılmasından sonra 3600 ek gösterge düzenlemesinin Meclis'te görüşülmekte olduğunu belirtti. Bilgin, geri kalan düzenlemeleri de programlarına aldıklarını ifade ederken emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ile ilgili de çalışmaları olduklarını söyledi.

Asgari ücretteki artışın yılbaşında yapılan zamla birlikte yüzde 95'lik bir orana ulaştığını kaydeden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, "Enflasyonist ortamda emekçileri koruyan bir düzenleme yapıldı" ifadelerini kullandı.

Halk TV'de yer alan habere göre Bilgin, kamuoyunun merak ettiği düzenlemeleri gerçekleştirdiklerini belirterek, hükümetin önünde bundan sonra çözülecek ilk sorunun 'sözleşmeli personelin' durumu olduğunu ifade etti.

"Listenin ilk sırasında sözleşmeliler var, sonra EYT'liler"

Bakan Bilgin, EYT düzenlemesinin gündemlerinde olup olmadığıyla ilgili ise, "EYT ile ilgili çalışmalarımız da var" ifadesini kullandı.

Bilgin, "Listenin ilk sırasında sözleşmeliler var. Sonra EYT de var. Bu sorunlar halledilecek. Bu önümüzdeki sorunların hepsini çözeceğiz" ifadelerini kullandı.


Yorum Yazın