Atatürk Havalimanı’nda 23 yıldır kullanılmayan uçak satıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Atatürk Havalimanı’nda 23 yıldır kullanılmayan uçak satıldı
Abone ol
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 23 yıldır kullanılmayan Airbas A-300 tipi yolcu uçağı eğitim aracı olarak kullanılmak üzere yurt dışına satıldı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 23 yıldır kullanılmayan Airbas A-300 tipi yolcu uçağı eğitim aracı olarak kullanılmak üzere yurt dışına satıldı. Satılan uçak, 12 parçaya bölünerek 9 TIR ile E-5 Karayolu üzerinden, Atatürk Havalimanı’ndan Avcılar Ambarlı Limanı’na götürüldü.

Uzun yıllar faaliyet gösterdikten sonra kullanılmamaya başlanan ve 23 yıldır İstanbul Atatürk Havalimanı'nda atıl durumda bekleyen Airbas A-300 tipi yolcu uçağı, uçuş eğitimi aracı olarak kullanılmak üzere yurt dışına satıldı. Uçak, Atatürk Havalimanı'nda 12 parçaya bölündü.

9 TIR'a yüklenen parçalar gece saatlerinde alınan önlemler eşliğinde yurt dışına götürüleceği Avcılar Ambarlı Limanı'na taşındı. Burada gemiye yüklenecek olan uçak, bir Ortadoğu ülkesine gönderilecek. Burada uçuş eğitimi aracına dönüştürülecek olan uçağın taşınması sırasında tırlara güvenlik amaçlı polis ekipleri de eşlik etti.


Yorum Yazın