Amazon, ”Güç Yüzükleri” dizisine yorum yapılmasını engelledi

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Amazon, ”Güç Yüzükleri” dizisine yorum yapılmasını engelledi
Abone ol
Tüm dünyanın merakla beklediği ”Güç Yüzükleri” dizisi vizyona girmesinin ardından hayranları tarafından eleştiri yağmuruna tutuldu.

Geçen gün Amazon Prime Video’nun sunduğu Rings of Power dizisinin vizyona girmesinin ardından hayranlar diziyi eleştiri yağmuruna tuttu. Bunun kasıtlı bir eylem olduğunu düşünen Amazon, dizi için yapılan kullanıcı yorumlarını askıya aldı.

Webtekno’ya göre aylardır fragmanlarıyla hayranları hem heyecanlandıran, hem de hayal kırıklığına uğratan Rings of Power dizisi, geçen gün itibarıyla Amazon Prime Video’da yayınlanmaya başladı. Kimi izleyici diziyi beğenirken, kimileri de kötü yönde eleştirdi.

Amazon, Rings of Power dizisinin incelemelerinde bir grup insanın kasıtlı olarak bir araya gelerek diziyi kötüleyecek incelemeler yazmasından şüpheleniyor.

’’Review Bombing’’ iddiasıyla Rings of Power incelemeleri askıya alındı

İngilizcede ’’Review Bombing’’ olarak geçen ve Türkçede direkt ve kısa bir karşılığı olmayan bu olay, bir grup insanın bir araya gelerek kasıtlı olarak bir diziye veya filme kötü puan vermesi, inceleme yapması anlamına geliyor.

Amazon, diziye karşı bir ’’Review Bombing’’ uygulandığından şüphelendiklerini ve dolayısıyla dizinin incelemelerini askıya aldıklarını belirtti.

Diziye bugünden itibaren önümüzdeki 3 gün boyunca inceleme yapılamayacak.


Yorum Yazın