AK Parti'nin Antalya belediye başkan adayları belli oldu; O ilçeler MHP'ye bırakıldı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Parti'nin Antalya belediye başkan adayları belli oldu; O ilçeler MHP'ye bırakıldı
Abone ol
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Antalya Expo Fuar Alanı'nda AK Parti Antalya İlçe Belediye Başkan Adayları Tanıtım Toplantısı'na katıldı. AK Parti'nin Antalya'nın Büyükşehir Belediye Başkan adayının daha önce Hakan Tütüncü olacağı açıklanmıştı. Erdoğan'ın bugün törende açıklamalarına göre AKP 14 ilçede aday çıkarırken, 5 ilçe ise MHP'ye bırakıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentin ilçe belediye başkan adaylarını açıkladı.

İşte Cumhur İttifakı'nın Antalya belediye başkan adayları şu şekilde:

Akseki: İbrahim Özkan

Aksu: Durmuş Kaan Şahin

Alanya: Adem Murat Yücel

Demre: İbrahim Oğuz

Döşemealtı: Bekir Kıvrım

Elmalı: Durmuş Ali Gökçe

Finike: Cenk Şimşek

Gazipaşa: Mustafa Aksoy

Gündoğmuş: Ali Gülen

İbradı: Hatice Sekmen

Kaş: Mutlu Ulutaş

Kemer: Rahman Şeker

Kepez: Rıza Sümer

Korkuteli: Sadık Önal

Kumluca: Hüseyin Orhan Tekin

Konyaaltı: Durali Kolpak

Manavgat: Süleyman Okudan

Serik: Veli Vural

Törende konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

"Bundan 30 yıl önce Mahalli İdareler'de ilk kez göreve geldiğimizde önümüze çıkan engellere zorluklara rağmen şehirlerimize hizmet için aşk ile çalıştık. Belediyelerimizin kaynaklarını en doğru en hakkaniyetli şekilde kullanarak hemşirelerimizin sorunlarına çözüm ürettik.

Millete hizmet yolunda bahane aramadık, belediye kaynaklarını doğru şekilde kullandık. Ulaşımdan çevreye sosyal belediyecilikten alt yapıya kadar şehirlerimiz resmen seviye atladı.

AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak işte bu değişen ve çeşitlenen beklenti sepetini karşılama çabasındayız. Sadece kadrolarımızı değill belediyecilik vizyonumuzu yeniledik. 30 yıllık zengin tecrübemizi iktidardaki 21 yılı aşan güçlü tecrübemizle yoğurduk. Türkiye Yüzyıılı şehirleri için gerçek belediyecilik temasıyla seçim beyannamesi olarak kamuoyuyla paylaştık.

CHP'yi hedef aldı

İstanbul, Ankara harap oldu. İzmir zaten berbat. Antalya zaten harap oldu. CHP zihniyetinin elinde her gün irtifa kaybeden şehirlerimizi gerçek belediyecilik anlayışıyla tekrar buluşturmakta kararlıyız. Antalyamızı bir beş sene daha kaybetmeye tahammülünün kalmadığının farkındayız.

Antalya büyükşehir belediye başkan adayımız Hakan Tütüncü kardeşimiz bilgisiyle, tecrübesiyle, heyecanıyla, tevazuyla hizmete kendini adamış yetkin ekibiyle şehrimize hizmete hazırdır.

31 Mart'ta Antalya'nın altın çağının başlayacağına inanıyorum. Gençler çocuklar yaşlılar engelliler ve kadınlar başta olmak üzere tüm toplumsal kesimlere karşı hassas sosyal belediyecilik hizmetleri sunacağız. Çevreye ve tabiata karşı hassas yeşil kalkınmayı benimsemiş sürdürebilir belediye yönetimlerine destek olacağız.

CHP'nin tek gündemi kimin adamının nerede aday gösteriliceğinden ibaret. Bunlar çantada keklik olarak gördükleri belediyeler için CHP'de belediyeler meydan muhaberesi yaşanmaktadır. CHP'nin acemi genel başkanı geçen ay aday belirleme üzerinden bize laf atıyordu. Biz Bay Kemal ile en azından açıktan ve aleni siyasi bir mücadele yürütüyorduk. Kendisi ile çoğu zaman anlaşamasak da muhatabımızın kim olduğunu biliyorduk. Bay Kemal'i sırtından hançerleyerek koltuğundan indirdiler. Ankara'da bir ofisin 4 duvarı arasında vebalı gibi hapsettiler.

“Hal yoluna koyacağız”

İktidarlarımız dönemi boyunca önümüze çıkan sorunları nasıl birer birer çözdüysek çalışanından emeklisine kadar vatandaşlarımızın bugünkü sıkıntılarını da hal yoluna koyacağız.

Gözü ve gönlü vatandaşa hizmet yerine sürekli başka yerlerde olanların şehirlerimizi düşürdüğü durum ortadadır. Biz hep birlikte adaylarımızın yanındayız. Antalya'yı hak ettiği eser ve hizmetlerle buluşturup dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden biri haline getirmekle kalmayacak güvenliğiyle huzuruyla refahıyla en üst seviyeye çıkaracağız."


Yorum Yazın