AK Parti, seçimlerde Cumhur İttifakı'nın yarıştığı 22 il için detaylı bir rapor hazırlatıyor

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
AK Parti, seçimlerde Cumhur İttifakı'nın yarıştığı 22 il için detaylı bir rapor hazırlatıyor
Abone ol
AK Parti, 31 Mart yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı adaylarının yarıştığı 22 il için rapor hazırlıyor. Erdoğan’ın talimatıyla, AK Parti ve MHP’nin ayrı adaylar çıkardığı, CHP ve Yeniden Refah Partisi’nin kazandığı Kütahya, Kilis, Amasya ve Yozgat için ise özel bir çalışma yapılacak.

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim sonrası yapılan ilk MYK’da, seçim sonuçlarının nedenlerinin araştırılması için bir kurul oluşturulmasını ve kısa sürede bir rapor hazırlanıp, kendisine sunulmasını istedi. 

Bu doğrultuda, 81 şehirde sahaya inecek olan AK Parti, büyükşehir, il, ilçe ve belde fark etmeksizin, buralarda seçmenin kendisine neden oy vermediğine dair yaklaşık 40 soruluk bir anket çalışması yürütecek. 

Bunun yanı sıra, Cumhur İttifakının yarıştığı 22 il de yakın markaja alındı. AK Parti ve MHP’nin kendi adaylarıyla yarıştıkları Kütahya, Kilis, Amasya ve Yozgat’ta CHP ve Yeniden Refah Partisi’nin, aradan çıkarak seçimleri kazandığı görüldü. Erdoğan’ın, bu 4 il için özel çalışma talimatı verdiği öğrenildi.

Cumhur İttifakı, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Bayburt, Bolu, Çankırı, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Isparta, Karabük, Karaman, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Kütahya, Nevşehir, Niğde, Sivas, Tokat, Uşak ve Yozgat’ta ayrı adaylarla yarışmıştı. 


Yorum Yazın