TİKA’dan, Afganistan’ın kuzeyinde yetimlere iftar programı

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
TİKA’dan, Afganistan’ın kuzeyinde yetimlere iftar programı
Abone ol

KABİL (AA) Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Afganistan'ın kuzey vilayetlerindeki yetimhanelerde iftar programı düzenledi.

TİKA Mezarı Şerif Ofisinden yapılan açıklamada, ramazan kapsamında sürdürülen yardım programlarının devam ettiği kaydedildi.

Bu kapsamda, Afganistan'ın kuzey vilayetleri Belh, Badahşan, Tahar, Cüzcan ve Sare Pol'deki 6 yetimhanede 1000 yetim için iftar programı düzenlendi.

Mezarı Şerif Yetimhanesi ile Mezarı Şerif Hikmet Derneği Yetimhanesinde kalan çocuklar için Türkiye'nin Mezarı Şerif Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşeliği yerleşkesinde düzenlenen iftar programına Türkiye'nin Mezarı Şerif Başkonsolosu Semih Lütfü Turgut, Belh Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Mevlevi Abdul Rahim Kanıt, Mezarı Şerif Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşe Yardımcısı Mehmet Nuri Akdoğan, Türkiye Maarif Vakfı Mezarı Şerif Erkek Lisesi Müdürü Hasan Ekinci, TİKA Mezarı Şerif Ofisi Koordinatörü Mikail Taşdemir katıldı.

Protokol üyeleri tarafından yemekleri servis edilen yetimler, Türkiye'ye ve halkına dualar ederek teşekkür etti.

Burada konuşma yapan Türkiye'nin Mezarı Şerif Başkonsolosu Turgut, ramazanda yetimleri unutmadıklarını, Türk kurumlarının Afgan halkının yanında olduğunu kaydetti.

Belh Vilayeti Çalışma ve Sosyal İşler Müdürü Kanıt, "TİKA, ramazan ayında kimsesiz ve yetim çocukların yüzünü güldürdü. Yetimlere böyle güzel iftar programı düzenlediği için TİKA'ya, Türkiye devletine ve halkına teşekkür ederiz." dedi.

TİKA Mezarı Şerif Ofisi Koordinatörü Taşdemir ise yetimlere yönelik yardımların devam edeceğini aktardı.

İftar sonrası, TİKA ve Türkiye'nin Mezarı Şerif Başkonsolosluğu tarafından hazırlanan hediye paketleri yetim çocuklara dağıtıldı.

Kaynak: AA

Kaynak:AA


Yorum Yazın