Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi futbol takımlarını ağırlayacak

  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi futbol takımlarını ağırlayacak
Abone ol

KAYSERİ (AA) Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde bu sezon Kayserispor, Alanyaspor, MKE Ankaragücü, Gençlerbirliği ve Yılport Samsunspor futbol takımları kamp yapacak.

Kayseri Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, tüm tesisleri tamamlandığında toplam 100 milyon liraya mal olacak Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi, yaz sezonunda spor takımlarını konuk edecek.

Yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak isteyen Süper Lig takımlarından Kayserispor, Alanyaspor ve MKE Ankaragücü ile TFF 1. Lig ekiplerinden Gençlerbirliği ve Yılport Samsunspor, kamp çalışmalarını burada gerçekleştirecek.

Alanyaspor, 18 Temmuz'da birinci etap, 1225 Temmuz'da ikinci etap, MKE Ankaragücü de 1124 Temmuz'da kamp programını Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nde geçirecek.

TFF 1. Lig takımlarından Gençlerbirliği 28 Haziran8 Temmuz'da birinci etap, 1426 Temmuz'da ikinci etap, Yılport Samsunspor da 26 Haziran7 Temmuz'da kamplarını bu merkezde yapacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Dağı'nı 12 ay sporun merkezi haline getirmeyi amaçladıklarını ifade etti.

Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'nin cazibe merkezi haline geleceğini vurgulayan Büyükkılıç, "Uluslar arası standartlarda olan bu projemiz ile Kayseri, sporun da merkezi olacak. Sadece futbol takımlarına değil, tüm spor dallarına hitap etmektedir. Her zaman dile getirdiğimiz gibi Erciyes'imiz adeta bulunmaz bir oksijen deposudur. Tüm profesyonel takımları Kayseri'de görmek istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.


(Abonesi olduğumuz AA’dan değiştirilmeden eklenmiştir.)

Kaynak:AA


Yorum Yazın